Paskelbta  Rgp 10, 2017

VERSLUMO UGDYMUI

Rizikos intelektas : kaip išmokyti valdyti tai, ko nežinome / David Apgar ; [iš anglų kalbos vertė Dalia Vazalinskaitė]. – Vilnius : Verslo žinios, 2007 ([Vilnius] : Logotipas). – XI, 211 p. : iliustr. ; 25 cm. – Orig. antr.: Risk intelligence. – Virš. aut. ir antr. nenurodyti. – Bibliogr. pastabose: p. 199-204. – R-klė: p. 205-210. – Tiražas 1500 egz.. – ISBN 978-9955-460-48-0 (įr.)

NK intelektas-rizikosKoks yra jūsų rizikos valdymo intelekto koeficientas?

Padidinkite jį, vadovaudamiesi šiomis keturiomis paprastomis taisyklėmis.

Pernelyg daug vadovų galvoja, kad rizikos valdymas yra skirtas tik techniniams specialistams. Knygoje „Rizikos intelektas: kaip išmokti valdyti tai, ko nežinome“ Deividas Apgaras meta iššūkį šiam klaidingam supratimui. Įrodydamas, kad rizikos valdymas yra esminis strateginis dalykas, Davidas Apgaras pateikia paprastą modelį ir prieinamas priemones rizikai sumažinti.

Pagal jo sistemą rizikos skirstomos į dvi kategorijas: žinomas ir todėl išmokstamas valdyti ir nežinomas, kurioms sunku pasirengti. Autorius paaiškina, kaip nustatyti žinomas rizikas ir atskleisti tai, ko apie jas nežinote. Rezultatas? Padidindami savo rizikos valdymo intelektą, jūs pagerinate rizikos analizės kokybę.
Knyga „Rizikos intelektas“ padės jums įgyvendinti šiuos tikslus, vadovaujantis keturiomis paprastomis taisyklėmis:
– Atpažinkite išmokstamas valdyti rizikas. Nors visos rizikos atrodo atsitiktinės ir dėl to jas gaubia nežinomybė, kai kurias iš jų galima išmokti valdyti: galėtumėte sumažinti šią nežinomybę, sužinodami apie jas daugiau.
– Nustatykite rizikas, kurias galite išmokti valdyti greičiausiai. Autorius parodo, kaip įvertinti jūsų „žinių įgijimo“ apie konkrečias rizikas spartą. Kuo sparčiau galite įgyti žinių, tuo labiau verta imtis konkretaus projekto.
– Nuosekliai išdėstykite rizikingus projektus „įgūdžių Įgijimo grandinėje”. Davidas Apgaras pateikia rekomendacijas, kaip imantis rizikingų projektų nuosekliai analizuoti su kiekvienu jų susijusias rizikas – po vieną vienu metu. Jis taip pat paaiškina, kaip išvengti „neprincipingo diversifikavimo”, dėl kurio galite susidurti su naujomis rizikomis, kurias tektų išmokti valdyti.
–  Sukurkite partnerių tinklus, kurie galėtų valdyti visas rizikas. Knygoje „Rizikos intelektas“ pasakojama, kaip sukurti tinklą iš verslo partnerių, tiekėjų ir klientų, kurie, atlikdami jame skirtingus vaidmenis, galėtų kartu valdyti naujas rizikas.

Davidas Apgaras taip pat pristato dvi priemones jūsų rizikos intelektui tobulinti: rizikos intelekto auditą ir rizikos valdymo vertinimą balais. Šios knygos pabaigoje pateikiamas dešimties žingsnių veiksmų planas, padėsiantis jums sistemingai didinti savo rizikos intelekto koeficientą vadovavimo ir organizavimo srityse. Ką laimėsite? Ilgainiui jūsų verslo sprendimai taps protingesni.
Deividas Apgaras (David Apgar) yra „Corporate Executive Board“ generalinis direktorius. Ši geriausios praktikos tyrimų organizacija aptarnauja vadovaujančius darbuotojus daugiau kaip 2500 pirmaujančių viso pasaulio institucijų. Daugelį šioje knygoje pateiktų idėjų jis įtraukė į rizikos valdymo ir plėtros kursą, dėstomą John Hopkins aukštųjų tarptautinių mokslų mokykloje. Deividas Apgaras gyvena Vašingtone (Kolumbijos apygarda)

Iš anglų kalbos vertė Dalia Vazalinskaitė

Kategorijos Leidiniai verslui
Pasidalinti įrašu
  • 55,158
EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS VERBŪNŲ BIBLIOTEKOJE
SAVĘS PAŽINIMO IR TOBULĖJIMO LINK

Nėra komentarų