Paskelbta  Rgp 10, 2017

VERSLUMO UGDYMUI

Ir drambliai gali šokti : išskirtinė IBM korporacijos suklestėjimo istorija / Louis V. Gerstner, Jr. ; iš anglų k. vertė Linas Tamūnas. – Vilnius : Alma littera, 2010. – VII, 293, [1] p. : diagr. ; . – (Verslo gairės). – ISBN 978-9955-38-585-1

NK Ir drambliai gali soktiŠi knyga apibendrina Louiso V. Gerstnerio Jaunesniojo istorinį laimėjimą versle – jam pavyko „IBM“ bendrovę, atsidūrusią prie nemokumo slenksčio, vėl grąžinti į kompiuterių verslo lyderių būrį.

Louisas V. Gerstneris Jaunesnysis gana anksti suprato, kad atviras keitimasis idėjomis, kai visi laisvai sprendžia problemas ir nėra jokios hierarchijos, daug sunkiau pritaikomas didelėje bendrovėje. Jis gerai prisimena, kaip klupinėjo pirmaisiais darbo mėnesiais mėgindamas kalbėtis su žmonėmis, išmanančiais tą ar kitą klausimą, nepaisydamas , kad jie užima dviem trim laipteliais žemesnes pareigas bendrovės hierarchijoje. Komanda vos nepradėjo maištauti! Tada ir prasidėjo visą jo gyvenimą trunkančios pastangos kurti tokią bendrovę, kuri, laikydamasi hierarchijos, suburtų įvairių pareigybių žmones problemoms spręsti.
Kalbėdamas apie strategiją, ryšių su visuomene formavimą ir finansus autorius atskleidžia tai, ko išmoko per visą savo gyvenimą vadovaudamas itin sėkmingai dirbusioms bendrovėms „McKinsey“, „American Express“, „RJR Nabisco“ ir kt. Jo mintys apie vadybą ir lyderystę tinkamos bet kuriam verslui.

„Skaitytojui kyla dar viena mintis – jei paskutiniame dvidešimto amžiaus dešimtmetyje būtų buvę daugiau tokių žmonių kaip Gerstneris, gal tas internetinių bendrovių burbulas nebūtų tapęs toks didelis ir taip garsiai sprogęs.“– iš: New York Times Book Review
Knygoje įtraukta istorija apie žmogų, kuris žinojo viską. Tai knygos pavadinimas, ir kūrybingumo pratimas. 102 talentingi kūrėjai iš viso pasaulio specialiai vizualizavo šią beveik fantastinio herojaus idėją. Visko žinoti neįmanoma. Bet noras žinoti viską, tas nepasotinamas žingeidumas neišvengiamai sukelia kūrybingumo būseną.

Kategorijos Leidiniai verslui
Pasidalinti įrašu
  • 55,488
EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS VERBŪNŲ BIBLIOTEKOJE
SAVĘS PAŽINIMO IR TOBULĖJIMO LINK

Nėra komentarų