Duomenų bazės

Mieli Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialų lankytojai. Kviečiame naudotis Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialuose esančiomis duomenų bazėmis!!!

logo_nml1
Suteikta prieiga prie duomenų bazės NAXOS Music Library (anglų k.). Tai išsami muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Duomenų bazėje rasite kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją.
Duomenų baze galima naudotis Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos struktūriniuose teritoriniuose padaliniuose. Prie NAXOS Music Library be slaptažodžių bibliotekose galima prisijungti adresu:
http://PLSD.NaxosMusicLibrary.com
SVARBU: Pagal licencinės sutarties sąlygas vienu metu prie šios muzikos duomenų bazės gali jungtis 6 bibliotekos lankytojai, todėl svarbu baigus naršyti nepamiršti išsiregistruoti (angl. log out) iš duomenų bazės.

Vartotojo vadovas>> https://drive.google.com/file/d/0BwXUCSHaatKNRDF5NzY1U3JkQzQ/view?pli=1

EBSCO

• EBSCO Publishing
Pateikiami įvairias mokslo sritis apimantys viso teksto mokslo žurnalai.

>> http://search.ebscohost.com/

Į duomenų bazę EBSCO eBook Public Library Collection. įeina virš 31 000 pavadinimų leidinių specialiai atrinktų viešosioms bibliotekoms. Čia rasite grožinės literatūros, informacijos apie sveikatą ir grožį, žaidimus, laisvalaikį, pomėgius, religiją, o taip pat kulinarinius receptus, patarimus šeimos finansų klausimais ir kt.
Duomenų bazę rasite prisijungę prie EBSCO platformos adresu>> http://search.ebscohost.com/

>>http://www.lmba.lt/db/14916

Logo_small_2

Lietuvos bibliotekose atsinaujino galimybė skaitytojams naudotis lietuviška teisinės informacijos paieškos sistema Infolex.
Lietuvos teisinė duomenų bazė Infolex – tai tarpusavyje integruotas teisės duomenų bazes Infolex.Teisės aktai bei Infolex.Praktika apimanti sistema.
Duomenų bazėje Infolex. Teisės aktai yra skelbiami Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminiai teisės aktai su visais pakeitimais skelbti oficialiuose leidiniuose ar teisės aktų registre.
Duomenų bazė Infolex.Praktika apima Lietuvos teismų praktiką administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimus bylose prieš Lietuvą ir sprendimų apžvalgas, Europos Teisingumo Teismo dokumentus, Seimo kontrolierių pažymas, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimus, Mokestinių ginčų komisijos dokumentus ir kt.
Duomenų bazėje Infolex paiešką atlikti galite pagal dokumento pavadinime, tekste vartojamus žodžius, dokumento priėmimo datą, dokumentą priėmusią instituciją, dokumento numerį, formą, tipą, teismų susistemintas kategorijas, jų kodus ar kategorijų pavadinime esančius žodžius ir kt.
Per 2015 metus Infolex sistemoje įdiegta nemažai naujų funkcijų.
Šalia įprastų lietuviškų teisės aktų ir teismų praktikos dalių, galite rasti naujas Europos Sąjungos teisės aktų ir Europos Teismų praktikos posistemes:
– į Europos Sąjungos teisės aktų posistemę yra sukelti ir sutvarkyti dokumentai lietuvių (LT) ir pagrindinėmis: anglų (EN), vokiečių (DE), prancūzų (FR) kalbomis.
– Europos Sąjungos teismų praktikos posistemėje įkeltos Europos Teisingumo teismo, kurį sudaro trys teismai: Bendrasis (Pirmosios instancijos) teismas, Tarnautojų teismas ir Teisingumo teismas, dokumentai. Bylos taip pat sudėtos lietuvių ir anglų, vokiečių, prancūzų kalbomis.
Dalis „Įrankiai” iškelta patogiai į viršutinį meniu ir pasipildė skiltimi „Teisėkūra”, kurioje galima ieškoti Seimo ir Vyriausybės darbotvarkių bei svarstomų projektų.
Katalogų dalyje atsirado nauja dalis „Segtuvai” , kur teisės aktai yra surinkti pagal tam tikras sritis. Šiuo metu yra surinkta 18 segtuvų, tame tarpe „Statyba” , „Mokesčių teisė”, „Žemės sritis”, „Bylinėjimosi išlaidos” ir kt.
Pavartykite Darbo kodeksą, Žemės įstatymą, Baudžiamąjį kodeksą: prie straipsnių, įrankių juostoje pamatysite naują punktą „Lydimoji medžiaga” – tai prie straipsnių sudėti kruopščiai atrinkti teisės šaltiniai, įvairaus lygio sąsajomis susiję su konkrečiu straipsniu tiek jį įgyvendinantys, aiškinantys ir esantys jų teisiniu pagrindu.
Infolex duomenų baze gali naudotis Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aukštelkės, Bubių, Ginkūnų, Gruzdžių Augustino Griciaus, Kairių, Kuršėnų Vytauto Vitkausko, Kurtuvėnų, Kužių, Meškuičių, Naisių, Raudėnų, Verbūnų struktūrinių teritorinių padalinių skaitytojai.
Prieiga tik su slaptažodžiais. Naudotis Infolex duomenų baze Jums padės bibliotekininkės.

Prenumeruojamos duomenų bazės virtualiems vartotojams

Nacionalinės bibliotekos vartotojams siūloma paslauga – prisiregistravus su vienu slaptažodžiu, naršyti Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamas užsienio ir terminuotos prieigos duomenų bazes ne bibliotekoje.
Duomenų bazės, kuriomis galima naudotis ne bibliotekoje, pažymėtos piktograma Bibliotekos vartotojai gali naudotis namie

Informacija, kaip skaitytojai, turintys LIBIS pažymėjimus, gali gauti slaptažodžius prisijungti prie šių duomenų bazių, pateikiama čia: http://www.lnb.lt/duomenu-bazes/prenumeruojamos-duomenu-bazes/prenumeruojamos-duomenu-bazes-virtualiems-vartotojams.

Jei jūs nesate prisiregistravę Nacionalinėje bibliotekoje, tai galite padaryti per Interaktyvios bibliotekos portalą https://www.ibiblioteka.lt/.


vyturys pav.

„Vyturio“ leidykla suteikė galimybę bibliotekų skaitytojams naudotis suskaitmenintomis knygomis.
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus registruoti vartotojai turi galimybę nemokamai skaityti vaikams ir jaunimui skirtas el. knygas internetinėje bibliotekoje www.vyturys.lt.
Šioje internetinėje bibliotekoje yra 400 svarbiausių el. knygų mokyklai ir laisvalaikiui, suskirstytų pagal klases arba amžiaus grupes. „Vyturio“ bibliotekos knygas kruopščiai atrinko vaikų literatūros ekspertai ir patys vaikai.
Norint skaityti knygas reikia užsiregistruoti ir susikurti savo paskyrą. Registruojantis reikės suvesti dovanos kodą, kurį suteiks Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojai. Paskyroje bus galima matyti jau perskaitytas knygas, su skaitymu susijusią statistiką. El. knygoms skaityti yra reikalingas interneto ryšys, jas galima skaityti savo kompiuteryje ir mobiliuosiuose įrenginiuose bibliotekoje ar namuose.

SK leidykla Vyturys svetainei