Paskelbta  Rgp 10, 2017

VERSLUMO UGDYMUI

Naujovių link : kaip užduodant teisingus klausimus kyla puikių, jūsų bendrovei reikalingų idėjų / Arthur B. VanGundy ; [iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė]. – Vilnius : Verslo žinios, 2008 ([Vilnius] : Logotipas). – XVI, 269 p. : schem. ; 24 cm. – Orig. antr.: Getting to innovation. – Virš. antr. ir aut. nenurodyti. – Bibliogr.: p. 260-262. – Asmenvardžių, dalykų ir sąvokų r-klė: p. 263-269. – Tiražas 1500 egz.. – ISBN 978-9955-460-65-7

NK naujoiviu_linkKai kalbama apie tikras ir prasmingas naujoves, svarbu ne įkvepiančių idėjų formulavimas, bet tinkamų klausimų, galiausiai atvedančių į sėkmę, pateikimas. Net ir puikiausios idėjos yra tikrai geros tik tada, kai padeda išspręsti verslui iškilusius sunkumus.

Senų nuostatų ir paplitusio požiūrio „mes visada taip darydavome“ atsikratyti padedanti knyga „Naujovių link: kaip užduodant tinkamus klausimus kyla puikių, jūsų bendrovei reikalingų idėjų“ leis originaliau ir tinkamiau kelti idėjas užduodant taiklius, prasmingus klausimus apie savo organizaciją, klientus, prekės ženklą, rinkas, tikslus, konkurentus, finansus, gaminius, procesus ir t.t.

Kūrybingumo ir naujovių mokytojas Arthuras B. VanGundy’is sako, kad neretai bendrovės imasi spręsti problemą dar prieš aiškiai ją apibrėždamos. Organizacijos nesugeba užduoti teisingų klausimų, tiksliai apibrėžiančių jų strateginius iššūkius. Žmonės iškelia gerų idėjų vien tam, kad išlaikytų strateginę kryptį – nė nesusimąstydami, ar ji tinkama. Juos taip varžo senos tradicijos ir kultūra, rinkos nežinomybė, vadovybės abejingumas, o gal darbas toks įtemptas, kad tiesiog lengviau yra laikytis pasirinkto kurso. Esant tokioms aplinkybėms, beveik neįmanoma sukurti tikrai naujoviškos gaminių, procesų ar plėtros strategijos.
Jūsų organizacijai reikia ne vien daugiau idėjų, bet ir daugiau klausimų – tinkamai suformuluotų klausimų, padedančių patikrinti išankstines nuostatas ir galinčių virsti veiksminga priemone. Naujovių link padeda atsirinkti klausimus, skatinančius kūrybinį mąstymą ir naujoves visoje jūsų organizacijoje.

Filosofijos daktaras Arthuras B. (Andy‘is) VanGundy‘is – tarptautiniu mastu žinomas idėjų „gaminimo“ technikos ir naujovių iššūkių formulavimo specialistas, daugiau kaip 15 knygų autorius. Jis – Oklahomos universiteto komunikacijos profesorius ir „VanGundy & Associates“, kūrybos ir naujovių konsultavimo įmonės, pirmininkas. Jo klientai – „Air Canada“, „Hershey Foods“, „Monsanto“ ir „Xerox“. Autorius gyvena Normane, Oklahomoje.

Iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė

Kategorijos Leidiniai verslui
Pasidalinti įrašu
  • 55,790
EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS VERBŪNŲ BIBLIOTEKOJE
SAVĘS PAŽINIMO IR TOBULĖJIMO LINK

Nėra komentarų