Paskelbta  Rgp 10, 2017

VERSLUMO UGDYMUI

Pasaulis yra išgaubtas : nematomi pavojai, gresiantys globalinei ekonomikai / David M. Smick ; [iš anglų kalbos vertė Darius Kaunelis]. – Vilnius : Verslo žinios, [2009] ([Vilnius] : Logotipas). – 301 p. ; 24 cm. – Orig. antr.: The world is curved. – Bibliogr.: p. 285-287. – R-klė: p. 289-301. – Tiražas 1000 egz.. – ISBN 978-609-421-001-3

NK pasaulis yra igaubtas„Gilios Davido Smicko įžvalgos, sutelktos jo knygoje „Pasaulis yra išgaubtas“, yra gana netradicinės, labai retam kuriam apžvalgininkui būdingos.“
George’as Sorosas, Soroso fondo valdyba

Davidas Smickas nesistengia afišuotis, bet ekspertai jį laiko vienu įžvalgiausių pasaulio finansų rinkos strategų. Daugiau nei du dešimtmečius jis bendrauja su pagrindinių pasaulio bankų vadovais (tokiais kaip Alanas Greenspanas ir Benas Bernanke) ir konsultuoja svarbiausius Volstrito vadovus bei investuotojus, pradedant George’u Sorosu ir baigiant Michaelu Steinhardt’u bei Stanu Druckenmilleriu. Politikos klausimais su juo reguliariai konsultuojasi politiniai lyderiai (pradedant Billu Bradley ir baigiant Jackų Kempu).
Knyga „Pasaulis yra išgaubtas. Nematomi pavojai, gresiantys globalinei ekonomikai“ savotiškai tęsia Thomo Friedmano knygoje „Pasaulis yra plokščias“ išdėstytas mintis.
Autorius tarytum gidas vedžioja skaitytojus po svarbiausių bankininkų, finansų ministrų ir netgi ministrų pirmininkų darbo užkulisius. Smickas atskleidžia, kokiu būdu šiandieninė verslo aplinka tapo tokia rizikinga – ir kodėl chaosas nekilnojamojo turto sektoriuje gali būti nepalyginamai rimtesnių bėdų pranašas. Jis gvildena du klausimus, kirbančius beveik kiekvieno žmogaus galvoje: kiek prasta yra tikroji šiandieninės nestabilios ekonomikos padėtis? Ir ką galima būtų padaryti šiai padėčiai pagerinti?

Pasitelkdamas įdomius pavyzdžius iš realaus gyvenimo, visiems suprantama kalba David’as Smickas aiškina:

• Kodėl kunkuliuojantis katilas, kurį mes vadiname Kinija (pirmas eilėje sprogimo laukiantis didžiulis burbulas) kelia didžiulę grėsmę visų mūsų piniginėms;
• Kaip japonų namų šeimininkės užvaldė savo šalies gyventojų santaupas ir kodėl tai yra aktualu mums;
• Kaip godumo apkvaitinti bankininkai bei investuotojai ant kortos pastatė visų mūsų pensijas ir pensijų fondus;
• Kodėl šiandieniniai „neįtikėtinai susitraukę centriniai bankai“ gali nesugebėti mūsų išgelbėti, kai smogs kita krizė;
• Kodėl turtingi ir nepriklausomi Rusijos, Kinijos, Saudo Arabijos bei Dubajaus fondai išreiškia pasaulinės finansinės galios „tektoninį slinkį“ į šalį nuo Jungtinių Valstijų, Europos ar Japonijos;
• Kodėl pasauliui gyvybiškai reikia radikaliai naujos finansinės doktrinos, leidžiančios sėkmingai buriuoti šiandieniniame audringame pinigų vandenyne.

„Pasaulis yra išgaubtas“ yra viena iš tų retų knygų, kurios šiais neramiais laikais iškalbingai bylodamos Volstrito, Vašingtono bei Londono tūzams, tuo pat metu išlieka kelrodžiu ir eiliniam skaitytojui.

DAVIDAS M. SMICKAS savo investicijų ir strateginio konsultavimo firmos „Johnson Smick International, Inc.“ vardu teikia konsultacijas nemažam skaičiui pasaulio finansų vadybos lyderių. Taip pat jis yra pripažinto ketvirtinio leidinio „The International Economy“ steigėjas, redaktorius ir leidėjas. Jam teko dirbti ir respublikonų, ir demokratų kandidatų į prezidentus patarėju, o jo rašinius spausdina tokie leidiniai kaip „The Wall Street Journal“ ir „The New York Times“. Davidas M. Smickas drauge su šeima gyvena Vašingtone.

Iš anglų kalbos vertė Darius Kaunelis

Kategorijos Leidiniai verslui
Pasidalinti įrašu
  • 55,536
EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS VERBŪNŲ BIBLIOTEKOJE
SAVĘS PAŽINIMO IR TOBULĖJIMO LINK

Nėra komentarų