Paskelbta  Rgs 04, 2017

VASARA GRUZDŽIŲ AUGUSTINO GRICIAUS BIBLIOTEKOJE

Jau rugsėjis… Baigėsi vasara – atostogų metas. Žmonės atostogauja įvairiai: vieni šildosi prieš saulutę, kiti keliauja, o kai kurie draugauja su knyga. Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos mažieji skaitytojai visą vasarą draugavo su biblioteka ir knyga. Visą vasarą, kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį, bibliotekoje vyko vasaros stovykla. Jos metu bibliotekoje vyko įvairios veiklos. Garsinių skaitymų valandėlėse ,,Vasara slepiasi knygose“ ir ,,Joninių nakties stebuklai“ vaikai draugams skaitė knygų ištraukas, o vėliau išsirinko raiškiausiai skaičiusįjį.

Edukaciniuose užsėmimuose išmoko pasigaminti popierines varlytes, žuvytes, lėlytes, gėles, susipažino su karpinių technika. Liepos 6 dieną, Gruzdžių miestelio aikštėje, vaikučiai kūrė Karaliaus Mindaugo karūną. Valandėlėse su knyga mažieji skaitė knygeles apie gyvūnus, arbatžoles. Vaikai džiaugėsi, kad bibliotekoje knygų herojus gali piešti ne tik ant popieriaus lapų, bet ir ant šviečiančio smėlio staliuko.

Edukacinių užsiėmimų ,,Gruzdžių Švenčiausios Trejybės bažnyčia – Gruzdžių bendruomenės gyvenimo dalis“ ir ,,Pažink žymiausius Gruzdžių krašto žmones“ metu jaunimas sužinojo apie savo krašto įžymius žmones, susipažino su miestelio istorija. Juose dalyvavo ne tik vaikai, bet ir Armino mama Aušra Belskienė, Oresto močiutė Daiva Stankienė. Kuo tiksliau ir meniškiau sukurti bažnyčios maketą padėjo Gruzdžių gimnazijos dailės ir technologijų mokytoja Vita Baranauskienė.

Kokia vasara be linksmybių? Todėl vieną antradienį visi vaikučiai linksminosi parodijuodami jiems patinkančius dainininkus. Linksma buvo dainuoti, bet daug juoko buvo ir kol matavosi rūbus, perukus. Daug nuostabos vaikams buvo, kai bibliotekininkė pasiūlė skaityti netradicinėje aplinkoje – pievelėje prie bibliotekos.

Rugpjūčio 29 dieną vyko stovyklos uždarymo šventė. Joje visi aptarė vasaros įspūdžius, draugams pristatė jiems labiausiai patikusią atostogų metu perskaitytą knygą ir pažadėjo su biblioteka draugauti ir per mokslo metus.

Liongina Šufinskienė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,367
ŠIUPYLIŲ BIBLIOTEKOJE KOLEKCIONIERĖS RITOS GAIDAMAVIČIŪTĖS SPALVOTŲJŲ GAIDŽIUKŲ PARODA
SKAITYMO KONKURSAS ,,VASARA SU KNYGA“ GRUZDŽIŲ A. GRICIAUS BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų