Paskelbta  Rgs 01, 2017

ŠIUPYLIŲ BIBLIOTEKOJE KOLEKCIONIERĖS RITOS GAIDAMAVIČIŪTĖS SPALVOTŲJŲ GAIDŽIUKŲ PARODA

„Gaidys – kiemo šeimininkas, tvarkdarys. Jis visą laiką vedžiojasi vištas, rūpinasi jomis: radęs skanesnį grūdą kviečia lesti, o pajutęs pavojų iškart perspėja, kad jo „haremas“ spėtų pasislėpti. Galima būtų teigti, kad gaidys elgiasi kaip geras, rūpestingas ir protingas vyras“ – juokiasi gruzdietė pedagogė Rita Gaidamavičiūtė apibūdindama savo gaidžių kolekciją.

Gaidžio simbolis yra ypatingas, tai etnologijoje, mitologijoje, tautosakoje reikšmingas personažas, ryto, saulės patekėjimo pranašas, aušros šauklys, dienos skelbėjas. Gaidys siejamas su drąsa ir kova, su vyriškumu ir saule. Jo giesmė skelbia aušrą ir simbolizuoja šviesos pergalę prieš tamsą.

„Vietnamiečių priežodis sako, kad gaidys suras kirminą net jei reikės giliai kasti kojomis ir snapu, tad visiems, aplankiusiems parodėlę, linkiu po krislelį gaidelio giedoriaus budrumo, narsumo, drąsos, užsispyrimo siekiant tikslų…“.

Kviečiame į kolekcininkės, Gruzdžių vaikų socializacijos centro auklėtojos Ritos Gaidamavičiūtės parodą „Gaidžiai giedoriai“ nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 29 d.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,480
ŽADŽIŪNŲ BIBLIOTEKOJE POPIETĖ „IR PRABĖGO VASARĖLĖ…“
VASARA GRUZDŽIŲ AUGUSTINO GRICIAUS BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų