Paskelbta  Vas 14, 2017

SAUGAUS INTERNETO DIENA GILAIČIUOSE

Vasario 10 d. Gilaičių bibliotekoje vyko renginys, skirtas Saugesnio interneto savaitei,  kuriame  dalyvavo Gilaičių kaimo gyventojas, informacinių technologijų inžinierius Rolandas Andrušaitis. Jis kalbėjo apie saugesnį ir geresnį internetą, nagrinėjo  interneto saugumo problemas.

Svečias vaikams ir jaunimui dar kartą priminė auksinę frazę „Jūsų kompiuteris – jūsų tvirtovė“ ir pažymėjo, kad  tinkamai užtikrinamas kompiuterio saugumas atlieka didelį vaidmenį bendrame informacijos saugumo kontekste. Tinkamai apsaugotas kompiuteris neleis įsilaužėliams paversti jūsų sistemos kompiuterių „zombių“ tinklo dalimi, užkirs kelią jūsų privatumo pažeidimams ir panašiai.

Be to buvo pabrėžta, kad  naršydami internete, galime ne tik naudotis neaprėpiamu informacijos kiekiu, bet ir susidurti su egzistuojančiais pavojais. Laikai, kai internetu naudojosi tik kompiuterius gerai išmanantys specialistai seniai praeityje. Tą supranta kiekvienas, tame tarpe,  ir kibernetiniai nusikaltėliai. Lygiai taip pat kaip bandome apsaugoti save, savo artimuosius bei mūsų turtą nuo nusikaltėlių tikrame gyvenime, kai kurių panašių veiksmų reikia imtis ir interneto erdvėje.

Informacinių technologijų inžinierius supažindino su netikros antivirusinės programos požymiais, apibūdino, kas tai yra „ Hoax“ virusai,  ir kokia būtų greitoji pagalba  kompiuteriui,  kuris yra apkrėstas virusų. Vaikai domėjosi mobiliųjų  įrenginių saugumu.

Jaunimas savo žinias apie saugų internetą galėjo įvertinti, atsakydami į testo klausimus.

Susitikimas su žmogumi, kuris daugelį metų  valdo informacines technologijas,  paliko tikrai didžiulį įspūdį Gilaičių jaunuomenei. Bibliotekos svečiui buvo  įteikta atminimo dovanėlė, o visiems renginio dalyviams saldūs prizai.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,605
AKCIJA ,,SVEIKINIMAS LIETUVAI“ GRUZDŽIUOSE
SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ ŽADŽIŪNUOSE

Nėra komentarų