Paskelbta  Rgp 17, 2020

KAIRIŲ BIBLIOTEKOJE EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „ŠVENTŲJŲ ŽOLYNŲ PUOKŠTĖ“

2020 metų rugpjūčio 13 d. Kairių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Šventųjų žolynų puokštė“, skirtas paskutinei vasaros šventei Žolinei. Žolinė (Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena) – tai šventė, kai žolynams teikiama ypatinga reikšmė. Jie šventinami, dėkojama už gautą derlių, ruošiamasi artėjančiam niūriam rudeniui ir žiemai. Susirišti žolinių puokštes atvyko aktyvios bibliotekos lankytojos su pačių rinktais ir paruoštais žolynais.
Renginio pradžioje Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Ramutė Preimontienė supažindino su Žolinės šventės kilme. Žolinė – atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo žemei už derlių ir grožį.
Kiekvienas dalyvis stengėsi susirišti kuo gražesnę puokštelę, pasidalinti žiniomis apie žolynus. Žolinės puokštė gydo, saugo namus, lemia javų, daržovių, sodų derlių, ir dargi pagelbsti po mirties. Tai labai graži puokštė, kurioje yra šiuo metu žydinčios pievų gėlės, javų varpos, vaistažolės. Puokštes rišti mokė ir prisiminimais apie tai kaip švęsdavo Žolinę dalijosi bibliotekos skaitytoja Ona Glazauskienė. Ji prisiminė, kad po mišių giminės ir kaimynai susirinkdavo švęsti, nes kitaip visi metai bus blogi, buvo tikima jeigu Žolinės nešvęsi būsi neturtingas, nelaimingas. Prie vaišių stalo pasidalydavo džiaugsmais ir rūpesčiais, aptardavo vasaros darbus. Džiovinta Žolinės puokštė namuose buvo laikoma pagarbiai – greta šventųjų paveikslo.
Susirišę Žolinių puokštę, vaišinomės žolelių arbata.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 713
ŽADŽIŪNŲ BIBLIOTEKOJE UŽSIĖMIMAI SKIRTI ŽOLINEI
SVEIKATINTIS IR TOBULĖTI Į „VALERIJONO“ ARBATINĘ BEI VISUOMENINĮ VAISTININKYSTĖS MUZIEJŲ

Nėra komentarų