Paskelbta  Rgp 17, 2020

SVEIKATINTIS IR TOBULĖTI Į „VALERIJONO“ ARBATINĘ BEI VISUOMENINĮ VAISTININKYSTĖS MUZIEJŲ

Sveika gyvensena – geros savijautos garantas. Didžiausias vaistas – veikla, teigia Ginkūnų bibliotekos senjorų klubo „Gabija“ senjorai. Įsibėgėjus vasarai, vieną 2020 metų rugpjūčio popietę klubo narės vyko į „Valerijono“ vaistinę Šiauliuose, aplankyti visuomeninį vaistininkystės muziejų bei arbatinę. Mus pasitikusi vaistinės direktorė ir muziejaus įkūrėja Almyra Girdenienė pirmiausia pakviečia į Vaistininkystės muziejų, įsikūrusį vaistinės rūsyje. Šiemet „Valerijono“ vaistinė, švenčianti  150 metų jubiliejų (savo istoriją skaičiuoja nuo 1870 metų), o prieš metus duris atvėręs muziejus leidžia pamatyti mažai kam pažįstamų ir iki šiol rinkoje egzistuojančių vaistų, retenybe tapusių vaistininko instrumentų, kelis dešimtmečius skaičiuojančias receptūras. Išvydome istorinės vaistinės fragmentą, senąsias fotografijas, kaip keitėsi vaistinė įvairių metų laikotarpiais. Taip pat apžiūrėjome įvairių vaistų bei tinktūrų pavyzdžius, jų įpakavimus, senovines svarstykles, vaistininko instrumentus. Pamatėme ir sužinojome, kaip atrodė prieš kelis dešimtmečius gaminamas pertusinas, kaip buvo išrašomi vaistų receptai, kaip ir kodėl būdavo sidabruojamos piliulės.
Direktorė Almyra Girdenienė pakvietė apsilankyti išskirtinėje aplinkoje – antrajame „Valerijono“ arbatinės aukšte, jaukioje erdvėje – maloniai praleisti laiką. Sužinojome daug įdomios informacijos apie vaistažoles ir jų naudą sveikatai, vaistininkų sukurtus ekologiškus aliejus bei natūralią kosmetiką. Moterys išbandė natūralios sudėties kosmetiką „Razalija“, skirtą veido priežiūrai. Ragavome žolelių arbatos, vaišinomės ekologiškais ir sveikais produktais.
Vyresnio amžiaus ginkūniškės neįsivaizduoja gyvenimo užsidarius, vis keliauja, dalyvauja įvairiose veiklose, o kad užtarnautas poilsis būtų malonesnis, linki sau ir kitiems rūpintis savo sveikata.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 694
KAIRIŲ BIBLIOTEKOJE EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „ŠVENTŲJŲ ŽOLYNŲ PUOKŠTĖ“
KVIEČIAME BALSUOTI UŽ BIBLIOTEKOS PATEIKTĄ INICIATYVĄ

Nėra komentarų