Paskelbta  Rgp 17, 2020

ŽADŽIŪNŲ BIBLIOTEKOJE UŽSIĖMIMAI SKIRTI ŽOLINEI

Žolinė yra Žemės Dievo šventė, kuomet žmogus pamato, kaip jo darbas atneša rezultatų, jo sodas subrandina vaisių, miškai atveria  savo gėrybių kraiteles ir atsiranda gamtos, žemės ir žmonių santarvė.    \Tėvas Stanislovas\

 Žolinė – tai metas, kai susitinka vasara ir ruduo. Pagal šios šventinės dienos orus galima buvo spėti, koks bus ruduo. Nuo senų laikų lietuviai tikėjo gamtos ir augalų galia. Svarbiausia žolinės tradicija iš įvairių augalų susikurti puokštę. Ją būtina pašventinti bažnyčioje šventės dieną, kad įgautų simbolinę prasmę.

Rugpjūčio 12-13 dienomis Žadžiūnų bibliotekoje vyko užsiėmimai skirti Žolinei. Rugpjūčio 12 d. bibliotekoje organizuota popietė „Žolinė – žolynų šventė“. Popietės pradžioje bibliotekininkė Ona Skirmantienė padarė pranešimą apie Žolinės šventę. Aldona Michailova papasakojo, kokiomis liaudies priemonėmis galima išgydyti grybelį. Bibliotekoje veikė vaistažolių paroda „Mano auginamos vaistažolės“, kurią paruošė Janina Piščikienė. Parodoje buvo 16 vaistažolių: mėta, pelynas, ramunėlės, jonažolė, kraujažolė, debesylas, dirvinis asiūklis, notrėlė, kiaulpienė, dilgėlė, raudonėlis, ugniažolė, tramažolė, nasturta, raudonasis dobilas, taukė. Ji papasakojo apie vaistinių augalų rinkimą, džiovinimą, gydomąsias savybes. Popietės metu moterys galėjo paskaityti literatūros apie vaistažolių poveikį organizmui, nes bibliotekoje buvo surengta spaudinių paroda „Vaistažolės ir jų galia“. Parodoje eksponuojami leidiniai iš bibliotekos fondo apie liaudies mediciną, vaistinius augalus.
Popietės pabaigoje aplankėme Janinos Piščikienės sodybą ir pasigrožėjome jos auginamomis vaistažolėmis ir kitomis gėrybėmis.
Rugpjūčio 13 d. edukacinis užsiėmimas „Žolynų puokštė“ vyko Žadžiūnų neįgaliųjų padalinio patalpose. Puokščių kompozicijas moterys kūrė iš įvairių pievų, darželio, kambario gėlių, paprastos žolės, vaistažolių, grūdinės varpos, vaismedžio šakelių su vaisiais. Išrinkti pačią gražiausią puokštę buvo labai sunku. Įspūdingiausią puokštę „Geltonoji pagunda“ sukūrė Inga Laikūnaitė. Iš sukurtų puokščių bibliotekoje parengta paroda, kuri veiks iki rugpjūčio 21 d. Lankytojai galės pasidžiaugti besibaigiančios vasaros spalvomis ir kvapais, stabtelėti ir pasigrožėti gėlių žiedais.
Žolinė – tai puiki proga palaikyti nuo seno šiai šventei svarbią bendruomeniškumo idėją, kai kartu susirenka bibliotekos lankytojai ir visi kartu gali kurti grožį ir juo dalintis.

Ona Skirmantienė,
Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 806
KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE – SAULIAUS BARASOS FOTOGRAFIJŲ PARODA „LIETUVOS AKTORIAI IR DAINININKAI“
KAIRIŲ BIBLIOTEKOJE EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „ŠVENTŲJŲ ŽOLYNŲ PUOKŠTĖ“

Nėra komentarų