Paskelbta  Geg 31, 2019

TURININGA BIBLIOTEKININKŲ KELIONĖ

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Vida Ragauskienė, Meškuičių bibliotekos bibliotekininkė Vilma Briedienė, Naisių bibliotekos bibliotekininkė Benita Dabregienė ir kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Roberta Rasikienė, pakviestos Lietuvos bibliotekininkų draugijos Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skyriaus darbuotojų, kurios vykdo projektą ,,Bibliotekos ir partnerių kompetencijų stiprinimas: asmens duomenų apsauga“, 2019 m. gegužės 22–25 d. lankėsi Kopenhagos centrinėje ir Malmės miesto bibliotekose, kuriose vyko patirties dalijimosi forumai asmens duomenų apsaugos tema.
Pirmiausia apsilankyta Kopenhagos centrinėje bibliotekoje, pasidalinta abipuse patirtimi. Parengti pristatymai. Kopenhaga – didžiausias miestas Danijoje ir Danijos sostinė, kuri taip pat yra viena seniausių Europos sostinių ir karališkųjų miestų. Kopenhaga – tai spalvingas, modernus miestas, kuriame gausu pasakiškų pilių, istorinių pastatų, siaurų akmenuotų gatvelių, sodų, kanalų bei paplūdimių. Nors Danija yra viena žaviausių šalių, o patys danai laikomi laimingiausia tauta, pragyvenimas ten gana brangus. Aplankyta Undinėlės skulptūra, prie kurios kasmet nusifotografuoja apie 5 mln. žmonių, Apvalusis bokštas, Rotušės aikštė ir kt.
Labiausiai sužavėjo be galo šviesi, erdvi ir inovatyvi Malmės miesto biblioteka. Visų pirma ji žavi architektūriniu sprendimu, kaip labai subtiliai sujungti senąjį ir naująjį pastatą. Malmės miesto bibliotekos dauguma veiklų, projektų orientuoti į imigrantus, kurie sudaro apie 40 proc. Malmės miesto gyventojų. Bibliotekoje gausu knygų įvairiausiomis pasaulio kalbomis, yra keletas ir lietuvių kalba. Spalvingiausia erdvė – skirta vaikams, kurioje lankytojai gali pasijusti kaip miške – knygų lentynos primena medžius, siena dekoruota kaip kalnai. O veiklos tikrai kūrybiškos ir vaikai noriai dalyvauja užsiėmimuose, leidžia laiką bibliotekoje kartu su šeimomis. Šalia bibliotekos nuostabus parkas, kurį gali matyti pro langus. Malmė – šiuolaikiškas Švedijos miestas, traukiantis turistus iš viso pasaulio. Pažinti ne tik šios šalies grožį, bet ir istorines bei architektūrines jos vertybes, kurių čia yra tikrai daug verta. Kelionės metu aplankėme Malmės pilį, grožėjomės dangoraižiu – ,,Besisukančiu torsu“, pasivaikščiojome jaukia prieplauka, senamiesčiu. Grįžome kupini puikių įspūdžių, naujų minčių ir idėjų.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 832
BIRŽELIO MĖNESIO RENGINIAI (2019 M.)
SKAITYDAMI MES PAKEISIME PASAULĮ!

Nėra komentarų