Paskelbta  Bal 05, 2016

TRADICINĖ VAIKŲ KNYGOS ŠVENTĖ „PASIBELSK Į KNYGOS ŠIRDĮ“

Balandžio 4 d. Šiaulių rajono kultūros centro salėje Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius jau 11-tą kartą surengė vaikų šventę „Pasibelsk į knygos širdį“, skirtą Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Renginio metu sveikinimo žodį tarė Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Algis Mačiulis, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė, o renginio globėja Lietuvos Respublikos Seimo narė Rima Baškienė, šventę remianti jau daugiau nei dešimtmetį, daugelį dalyvių apdovanojo savo bei Paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“ dovanomis. (Fondo steigėjai Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis).
Kiekvienais metais šventės metu pagerbiami aktyviausi Vaikų literatūros skyriaus skaitytojai, šeimos, skatinančios mažuosius skaityti, bibliotekos partneriai, skatinantys meno pažinimą per literatūros skaitymą. Šiemet buvo apdovanoti daugiausiai knygų perskaitę: Stasio Anglickio pagrindinės mokyklos  2B klasės mokinė Saulė Ratkauskaitė, aktyvios Daugėlių mokyklos jaunųjų žurnalistų būrelio mergaitės (vadovė mokytoja Dalia Janušauskienė), Stasio Anglickio mokyklos 3B klasė (mokytoja Danguolė Petrulienė), Daugėlių mokyklos 4 klasė (mokytoja  Asta Startienė), VšĮ  „ETERNA  VITA“  Vaikų dienos centro kolektyvas  (vadovės Asta Bugienė ir Violeta Bernotaitė), Kuršėnų vaikų globos namų auklėtiniai (aktyvi bibliotekininkė Danutė Daunienė) ir kt. Renginio globėja negailėjo padėkų bei dovanų ne tik mažiesiems skaitytojams, bet ir aktyvioms talkininkėms Nijolei Petkienei, Kuršėnų vaikų globos namų socialinei darbuotojai Danutei Blankienei už pagalbą kuriant nuostabius spektaklius, papuošiančius bibliotekos renginius, o Viešosios bibliotekos direktorei Ingridai Klupšaitei ir vicemerui Algiui Mačiuliui padėkojo už aktyvų kultūros propagavimą rajone.
Po gražių sveikinimų bei šiltų palinkėjimų renginio dalyviai turėjo galimybę pamatyti Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro grupės „Ikaras“ (vadovė Leontina Valskienė), spektaklį pagal Aldonos Liepienės pjesę „Baltoji skruzdėlytė“. Spektaklis buvo kupinas spalvų, įdomių herojų bei dainų. Jo metu galėjai pajusti jau atėjusio pavasario šilumą. Žiūrovai aktoriams už gražų pasirodymą atsidėkojo garsiais plojimais.
Po pasirodymo pjesės autorė Aldona Liepienė džiaugėsi puikiu spektaklio pastatymu. Minėjo, kad skaitant šį kūrinį jis išlaiko rimtumą, o vaikai jį perteikė visai kitomis spalvomis, tačiau tarsi puse lūpų prasitarė, jog skaitymas yra ne ką blogiau už bet kokį spektaklį, todėl nuoširdžiai skatino vaikus ir toliau skaityti knygas.
Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena. Ši diena, sutampanti su žymaus danų pasakų kūrėjų H. K. Anderseno gimtadieniu, pasaulyje pradėta švęsti 1967 metais, o jos idėją iškėlė Tarptautinė vaikų knygos taryba.
Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, jog Lietuvoje labai sumažėjo knygų perkamumas, skaitymas ir įvertindamas tai, kad bibliotekų fondų papildymas, jų veiklos atgaivinimas, susitikimai su rašytojais, turėtų didžiulę reikšmę visuomenės tobulėjimui ir dvasingumo bei kultūros ugdymui, nutarė 2016-uosius paskelbti „Bibliotekų metais“.

 

Ligita Lapinskaitė,
Šiaulių valstybinės kolegijos Informacijos paslaugų 3 kurso studentė

Nuotraukos: Zigmo Ripinskio,
Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialisto,
Gretos Matjušaitytės,
Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto Informacijos paslaugų 3 kurso studentės

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 2,362
Gabrielė Štaraitė. Į Aziją su meile
PRAVĖRUS BIBLIOTEKOS DURIS: MIKEI PŪKUOTUKUI – 90

Nėra komentarų