Paskelbta  Bal 05, 2016

Gabrielė Štaraitė. Į Aziją su meile

Į Aziją su meile : [kelionių knyga] / Gabrielė Štaraitė ; [panaudotos Gabrielės Štaraitės ir Linos Nairanauskienės nuotraukos]. – Vilnius : Alma littera, 2015 (Vilnius : Petro ofsetas). – 179, [3] p., [16] iliustr. lap. ; 24 cm. – Tiražas 1800 egz.. – ISBN 978-609-01-2020-0

Šioje kelionių knygoje aprašomos keturios Azijos teritorijoje esančios šalys: Mianmaras (Birma), Indija, Indonezija ir Vietnamas. Autorė, daug keliaujanti po pasaulį, pasiūlo kitokį žvilgsnį į Rytų šalis. Tai ne tik turistiniai maršrutai ir lankytinos vietos – knygoje pateikiamos trumpos istorinės ir kultūrinės apžvalgos apie kiekvieną valstybę, jų žmones ir gyvenimo būdą. Asmeninis autorės santykis su egzotiniais kraštais suteikia dar vieną galimybę pažinti mūsų pasaulį. Tereikia tik išdrįsti.

Gabriele Staraite

Gabrielė Štaraitė – keliautoja, verslininkė, dviejų dukrų mama. Anksčiau dirbusi rinkodaros ir reklamos srityje, savo pomėgį keliauti pavertė darbu ir dabar yra kelionių organizatoriaus „Travel Planet“ vadovė ir bendrasavininkė.

„Nesu Azijos kultūrų specialistė, negyvenau kiekvienoje iš aprašytų šalių metų metus, tačiau noriu, kad šios knygos skaitytojai ir visi kurie keliauja į Aziją, susipažintų su jos kultūra jos šalių savitumais. Rašydama pati sau bandžiau atsakyti į klausimus , kas skatina keistu Birmos generolų veiksmus, kaip mums suvokti Indiją, kaip geografinė padėtis nulėmė Indonezijos salų gyvenimą, kodėl Vietnamo žmonės, nors gyvendami socialistinėje santvarkoje, yra tokie verslūs.

Pasirinkau, atrodytų, visiškai nepanašias Azijos šalis – skirtingos religijos, kultūra, kitokie istoriniai vingiai. Vis dėlto keletą bendrų dalykų atrasite visuose. Nekalbu apie sunkią ekonominę padėtį, skurdą ar mokėjimą džiaugtis tokiu gyvenimu, koks jis yra – tai plačiai paplitę ir visiems žinomi stereotipai apie Aziją. Azijiečiai būtinai užduos jums asmeninių klausimų: ar esate susituokę, kiek vaikų turite, kiek uždirbate. Jiems svarbu „Išlaikyti veidą“, tai yra neprarasti orumo, savitvardos, nekelti balso. Moterys vertina baltą odą ir, jei tik gali, slepiasi nuo saulės, o religija, šeima, pagarba vyresniems yra pagrindiniai dalykai. Šeima jiems labai plati sąvoka, į ją patenka ir tolimiausi giminaičiai. (…)

Beveik visoms Pietryčių Azijos šalims (Išskyrus Indiją, kuri yra didžiausia pasaulyje demokratinė valstybė) būdinga tam tikra diktatūros forma – jas valdo arba partija, arba armija. Ko gero, azijiečiai diktatūroms neprieštarauja vien dėl to, kad neturi laiko atsitraukti nuo savo kasdienių reikalų, bando tiesiog užsidirbti maistui ir kaip nors išgyventi.

Turbūt girdėjote pasakojimą apie akluosius ir dramblį. Karalius keliems akliesiems liepė paliesti dramblį ir jį apibūdinti. Visų įspūdžiai buvo skirtingi, nes jie lietė skirtingas dramblio dalis. Kiekvienas keliautojas parsiveža skirtingus įspūdžius ir patirtį. Kiekvieno jų patirtis yra tikra, tik gal ne visada išsami. Yra žmonių, kurie prieš kiekvieną kelionę skaito knygas apie šalį, patarimus internetinėse svetainėse ar kitokią informaciją, kiti nesiruošia iš viso, nes tam reikia skirti nemažai laiko, ir palieka viską savieigai.
Tikiuosi, ši knyga leis sužinoti šiek tiek daugiau nei apie kurios nors šalies lankytinas vietas.
Keliaukite su meile!“

GABRIELĖ ŠTARAITĖ
(Iš „Įžangos žodis“)

KELIONĖSE ATSIVERIA NE TIK PASAULIS,
KELIAUDAMI PAŽĮSTAME IR PAČIUS SAVE.

TOLIMI KRAŠTAI PRIARTĖJA TĄ PAČIĄ AKIMIRKĄ,
KAI SVETIMOJE ŽEMĖJE ŽENGIATE PIRMĄ ŽINGSNĮ.
IŠDRĮSKITE – TIKRAI NENUSIVILSITE.

 

Kategorijos Naujos Knygos
Pasidalinti įrašu
  • 2,417
PAJAMŲ DEKLARAVIMAS RAUDĖNŲ BIBLIOTEKOJE
TRADICINĖ VAIKŲ KNYGOS ŠVENTĖ „PASIBELSK Į KNYGOS ŠIRDĮ“

Nėra komentarų