Paskelbta  Gru 12, 2019

TAPYBOS PAMOKOS GRUZDŽIŲ AUGUSTINO GRICIAUS BIBLIOTEKOJE

Dailė – puikus užsiėmimas norintiems kūrybiškai praleisti laiką, lavinti fantaziją, išmokti dailės pagrindų, išbandyti įvairias piešimo bei tapybos technikas.

Tris antradienius į Gruzdžių Augustino Griciaus biblioteką  rinkosi tie, kurie seniai sakė: ,,Mes norim piešti. Gal galite mus pamokyti?“ Šis noras buvo išgirstas ir išpildytas: pakviestas profesorius, tapytojas Antanas Visockis, nupirktos būtinos priemonės.

Visockis supažindino su tapybos reikalavimais, reikalingomis priemonėmis, užsiėmimų programa. Daugumai buvo sudėtinga pradėti piešti, ,,peržengti per save“- vėliau drąsiau rinkosi spalvas, susikaupusios, be pašalinio šurmulio, klausėsi vadovo pastabų, bandė prisijaukinti teptuką, akrilinius dažus, drobę. Šių užsiėmimų tikslas ne sukurti tobulą kūrinį, o tiesiog išreikšti save kūrybos proceso metu ir mėgauti kūryba, kaip turininga laisvalaikio praleidimo forma bibliotekos erdvėje.

Pirmo užsiėmimo metu piešėme mandalas. Sekančiose pamokose bandėme įveikti natiurmorto tapymo paslaptis: susidėlioti kompoziciją, perteikti šviesą, maišyti dažus, išgauti reikiamą atspalvį, stebėjome, kaip kinta daiktų spalvos, ir kaip spalvomis galime sukurti formą.

Savo gamybos angelą tapytojui Antanui Visockiui padovanojo auksarankė Daiva Stankienė, meistriškai kurianti pačiomis įvairiausiomis technikomis.

Jau seniai pastebėta, kad menas gali būti ne vien kūrybinių galių išlaisvinimas, bet ir puiki terapija, padedanti pasakyti tai, ko negalima įvardyti žodžiais.

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 566
„KINO PAŽINIMO ERDVĖS ĮKŪRIMAS KURŠĖNUOSE“ PROJEKTO ANTRASIS ETAPAS „KINAS + FOTOGRAFIJA“
ŠIAULIŲ RAJONO BIBLIOTEKOSE – KNYGOS „PARTIZANO ŽIEDAS“ SUTIKTUVĖS

Nėra komentarų