Paskelbta  Gru 12, 2019

„KINO PAŽINIMO ERDVĖS ĮKŪRIMAS KURŠĖNUOSE“ PROJEKTO ANTRASIS ETAPAS „KINAS + FOTOGRAFIJA“

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius 2019 m. vykdė projektą „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“ II etapas „Kinas + fotomenas“. Įgyvendinant projektą buvo sudarytos sąlygos įvairaus amžiaus vaikams atskleisti, ugdyti ir vystyti savo kūrybinį potencialą ir tapti ne tik intelektualiais kino žiūrovais, žinovais, net filmų kūrėjais aktyviai ir prasmingai dalyvaujant edukacinėse kino pažinimo veiklose, bet ir plėsti bei gilinti saviraiškos galimybes fotografijos mene. Per visą projektinį laikotarpį projekto dalyviai susipažino su fotokameros panaudojimu mobiliajame įrenginyje, apšvietimo reikšme fotografijoje, režisūrinės nuotraukos kūrimu, portretu ir autoportretu, grupine nuotrauka, gamtovaizdžiu, buitinės fotografijos meniniu atvaizdavimu, filmavimo kamera bei fotoaparatu, filmo montažu, įvairiais fotografavimui ir filmavimui papildomai naudojamomis priemonėmis ir priedais.

Aptarė pagrindines nuotraukų ir vaizdų redagavimo programas, tokias kaip „Photoshop“, „Corel“, „iPiccy“. Susipažino, kaip yra kuriami ne tik animaciniai filmukai bet ir filmai panaudojant programėles „Adobe Premjiere Pro“, stop motion – animacijos technika, time-palse, hyperlapse. Kaip iš nuotraukų galima sukurti trumpą animacinį filmuką.

Projekto „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“ II etapo „Kinas + fotomenas“ įgyvendinimo laikotarpiu įvairaus amžiaus moksleiviams kino ir foto meno teorinius ir praktinius užsiėmimus vedė: Kuršėnų politechnikos mokyklos fotografijos (vizualinio dizaino) mokytoja-metodininkė Inga Viršilienė, Šiaulių profesinio rengimo centro  audiovizualinio meno būrelio vadovu Ramūnas Snarskis ir Šiaulių kino meno klubo pirmininkas Viktoras Gundajevas. Ingos Viršilienės užsiėmimuose dalyvavęs jaunimas iš visų išbandytų veiklų ir nufotografuotų nuotraukų sukūrė reportažinių fotografijų ciklą. Ramūno Snarskio kūrybiškuose užsiėmimuose dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro šiuolaikinių šokių grupės „JAMP” (vadovė Gintarė Pučinskienė) nariai. Su edukatoriaus pagalba filmavo, fotografavo ir sumontavo savo šokių grupės pristatomąjį video filmuką. Viktoro Gundajevo užsiėmimai buvo labiau susiję su animacijos kūrimu naudojant filmuotą medžiagą ir fotografijas. Todėl jo užsiėmimų galutinis rezultatas yra fantastinis filmas su specialiaisiais efektais „Stebuklingas knygų pasaulis“.

Iš projektinių lėšų, gautų iš Lietuvos kultūros tarybos, buvo įsigytas fotoaparatas Nikon D5300, filmavimo kamera Sony (su dėklais), stovai abiem įrenginiams, kurie praktinių veiklų metu buvo naudojami. Kad būtų galima nufilmuotą medžiagą naudoti animacinių klipų kūrimui pakeičiant aplinkos foną, tam nupirktas žalias fonas su sulankstoma laikymo sistema. Kad kino erdvė būtų naudojama ne tik kaip fotostudija ar praktinių užsiėmimų vieta, bet turėjo atlikti ir savo tiesioginę funkciją – vykdyti kinų peržiūras. Tam buvo įsigyti keturiasdešimt septyni filmai DVD formatu, įvairaus amžiaus žiūrovams ir įvairaus siužeto. Biblioteka nors ir vadinasi Vaikų literatūros skyrius, bet biblioteką lanko ir knygas skaito nuo pačio mažiausio iki vyriausio. Todėl ir filmai yra įvairaus amžiaus grupėms. Per visą projekto vykdymo laikotarpį šiais metais įvyko 19 filmų peržiūrų įvairaus amžiaus grupėms.

Rugsėjo 2 d. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius prisidėjo prie Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos organizuotos Tarptautinės jaunimo dienos. Šiai progai buvo rodomas, lietuvių režisieriaus Justino Krisiūno filmas „Širdys“.

Jauniesiems bibliotekos lankytojams, 1-4 klasių mokiniams, vyko inovatyvūs protmūšiai „Viskas apie fotografiją“, panaudojant projekto metu įsigytas planšetes ir internetinę programą „Kahoot“. Kiekvieno protmūšio nugalėtojų komandai buvo įteikti prizai, kuprinėlės su bibliotekos logotipu arba tušinukai.

Kad visi turimi filmai būtų parodyti Vaikų literatūros skyriuje prireiks poros metų. Nors projektas ir baigėsi, bet filmų peržiūros tikrai ne. Bibliotekos skaitytojai gali patikusius filmus DVD formatu pasiskolinti iš bibliotekos ir žiūrėti namuose. Visi filmų mėgėjai laukiami Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje.

Neringa Skėrytė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 530
SKAITYMAI VOVERIŠKIŲ BIBLIOTEKOJE
TAPYBOS PAMOKOS GRUZDŽIŲ AUGUSTINO GRICIAUS BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų