Paskelbta  Rgs 20, 2018

SPAUDINIŲ PARODA KUŽIŲ BIBLIOTEKOJE POPIEŽIAUS JONO PAULIAUS II VIZITO LIETUVOJE 25-MEČIUI

Šiuo metu, kai  Lietuva nekantriai laukia istorinio susitikimo su popiežiumi Pranciškumi nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. Kužių bibliotekoje veikia spaudinių paroda „Ne Jūs mane išsirinkote, bet aš jus išsirinkau“, skirta prieš 25 metus popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymui Lietuvoje. Atgimusiai Lietuvos valstybei Šv. Jono Pauliaus II apsilankymas tapo vienu didžiausiu įvykiu. Jis buvo pirmasis istorijoje Lietuvą aplankęs popiežius. Viešnagės, kuri vyko  1993 m. rugsėjo 4–8 d. metu popiežius Jonas Paulius II meldėsi Vilniaus arkikatedroje, Aušros Vartų  šventovėje, Antakalnio kapinėse prie sausio 13-osios ir Medininkų aukų kapų. Vilniaus Vingio parke ir Kauno santakoje susirinkusiems aukojo Šv. Mišias. Rugsėjo 7 d. lankydamasis Kryžių kalne ir čia aukodamas Šv. Mišias popiežius Jonas Paulius II dėmesį skyrė Kryžiaus slėpiniui. Paskutinėje savo kelionės stotyje – Šiluvoje Šventasis Tėvas trumpai privačiai pasimeldė Apsireiškimo koplyčioje, vėliau Bazilikoje susitiko su tikinčiaisiais. Popiežius Jonas Paulius II, kaip ganytojas savo pontifikavimo metais aplankė 129 užsienio valstybes ir pagrįstai vadinamas didžiuoju piligrimu.
Popiežiaus 1993 m. vizitui į Lietuvą atminti Kauno Santakos parke pastatytas paminklas, Vilniuje yra Jono Pauliaus II aikštė, Šiaulių bulvare pastatytas paminklinis akmuo, prie Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios atidengtas monumentas popiežiui, išsaugota Kryžių kalno koplyčia. Vievyje, aikštėje prie bažnyčios, pastatytas paminklas iš bronzos. Jo vardu pavadintos parapijos ir maldos namai.
Kužių biblioteka rengiant parodą naudojosi ne tik Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos leidiniais, bet ir privačia Jolantos Lukaitės spaudinių kolekcija. Nuoširdus ačiū Jolantai. Paroda veiks iki rugsėjo 29 d. Kviečiame apsilankyti!

Nijolė Viktoravičienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

 

 

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,241
SVEIKATINIMO PASKAITA RAUDĖNŲ BIBLIOTEKOJE
MEŠKUIČIŲ BIBLIOTEKOJE VAIKAI MOKĖSI KURTI FILMUKUS

Nėra komentarų