Paskelbta  Lap 18, 2019

ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖS MINĖJIMAS KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOS VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIUJE

2019 m. lapkričio 12 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės su jauniausiais skaitytojais ėmėsi uoliai minėti 23-čią kartą vykstančios Šiaurės šalių literatūros savaitės. Jos tikslas – puoselėti garsinį skaitymą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Šių metų tema – „Šventės Šiaurės šalyse“.
Patys anksčiausi rytmečio skaitymai, nuo aštuntos valandos, vyko su bibliotekininke Neringa Skėryte, Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro, priešmokyklinio ugdymo grupėje. Žvakių šviesoje ugdytiniai su mokytoja Silva Žukauskiene klausėsi ištraukos „Pepė švenčia gimimo dieną“, iš Astridos Lindgren knygos „Pepė ilgakojinė“. Priešmokyklinukams buvo sunku ilgai išlaikyti dėmesį ir klausytis skaitomos ištraukos, bet kaip pirmą kartą dalyvaujant tokioje netradicinėje veikloje, jiems šauniai pavyko. Po skaitymo vyko ištraukos aptarimas. Nors ir dėmesys į skaitomą ištrauką tai mažėjo tai didėjo, vis vien mažiausieji mokinukai žinojo, ką Pepė padovanojo Anikai ir Tomiui ir ką vaikai rado senoje jūreiviškoje skrynioje.
Po to skaitymai persikėlė į Vaikų literatūros skyrių. Pasipuošę, Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos trečiokai su mokytoja Jolanta Kazlauskaite į biblioteką atgužėjo ne tik skaityti privalomos ištraukos, bet ir mintimis nusikelti į vakarėlį Viloje Vilaitėje. Bibliotekoje vyko tikras gimtadienis: šmaikšti literatūrinė ištrauka, pripūsti balionai, puošnios suknelės, šukuosenos plaukuose, žaidimai ir gera nuotaika. Nors ir gimtadienis, bet nepraleidom progos pasitikrinti žinių. Su „Kahoot“ programėle sužaidėme viktoriną apie Šiaurės šalis.

Neringa Skėrytė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Karolinos Jasiukevičiūtės

 

 

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 664
KVIEČIAME! LAPKRIČIO 21 D. 18 VAL. Į VAKARĄ, SKIRTĄ POETEI SALOMĖJAI NĖRIAI, KUŽIUOSE
POPIETĖJE ANTANUI BUDZINSKUI ATMINTI PRISTATYTA JO RINKTINĖ

Nėra komentarų