Paskelbta  Gru 06, 2019

ŠIAULIŲ RAJONO BIBLIOTEKININKŲ METODINĖ KELIONĖ Į VILNIŲ

2019 m. gruodžio 4 dieną Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotai vyko į metodinę išvyką. Kelionė į Vilnių buvo pasirinkta dėl keletos priežaščių: visų pirma darbuotojai norėjo apsilankyti pasisemti idėjų iš ,,MO“ muziejaus taip pat apžiūrėti Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus ekspozicijas. ,,MO“ muziejuje gidė Beatričė mums išsamiai papasakojo ir aprodė parodą ,,Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“. Šioje parodoje naujai ir interaktyviai pristatomas jau istorija tapęs Lietuvos 10 dešimtmetis – didelių lūžių ir pokyčių dešimtmetis, suformavęs mus. Paroda atskleidžia laiko(laikmečio) prieštaringumą – ir euforiją, ir transformacijos sudėtingumą, visuomenę valstybės kūrimosi pradžioje. Žvilgsnis į tai, kas esame mes. Šalia muzikos, mados, rinkos ir Gariūnų ekonomikos, užgimusios mafijos ir popkultūros atsiranda šio laikotarpio MO kolekcija: videofilmai, instaliacijos, performansai, tapyba. Paroda sužavėjo savo interaktyvumu, jog daugelį eksponatų galima paliesti, išbandyti, paklausyti, taip dar kartą sugrįžtant į jau prabėgusius laikus. Mažojoje salėje aplankėme parodą ,,Mekas mirksi geriau“, skirtą Jono Meko kūrybai atminti. MO muziejuje eksponuojamose fotografijose parodos turėjome galimybę pamatyti ne vieną žymų veikėją – Yoko Ono, Johną Lennoną, Andy Warholą, Nam June Paiką, Elvį Preslį ar Jurgį Mačiūną. J. Meko kadruose jie nėra tikslingai fiksuojami, o tampa bendro Niujorko kultūrinio konteksto dalimi. J. Meko filmų kadrai liudija, kaip susipynę 6-ojo, 7-ojo dešimtmečio avangardinio meno ir populiariosios kultūros kūrėjų ryšiai ir įtakos. Taip pat apsilankėme ir jaukioje, spalvingai ir įdomiai įrengtoje bibliotekoje-skaitykloje.

Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje apžiūrėjome parodą „Žydų gyvenimas Lietuvoje“, kurią sudaro 28 stendai. Juose pasakojama žydų istorija: pirmųjų bendruomenių įsikūrimas dabartinėse ir istorinėse Lietuvos teritorijose bei šių dienų aktualijos. Čia išdėstomi pagrindiniai žydų bendruomenės gyvenimo aspektai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, XIX amžiuje, XX amžiaus pradžioje, Nepriklausomoje tarpukario Lietuvoje. Taip pat pateikiami skaudūs Holokausto bei genocido faktai, bendruomenės istorija sovietmečiu ir žydų gyvenimo raida nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje. Šioje parodoje susipažinome su su žydų gyvenimo ypatumais štetluose, jų kasdiene veikla, kultūriniais, moksliniais, politiniais pasiekimais.

Paskutinė kelionės dalis buvo skirta profesionaliajai muzikai, šokiui ir vaidybai. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre stebėjome operetę ,,Vienos kraujas“. „Mylėkime, – nekariaukime,” – sako Vienos kongreso, vykusio 1814 m. rudenį, dalyviai, taigi, šios operetės veikėjai. „Vienos kraujas” – trečioji virtuoziška J. Strausso operetė, pergalingai apkeliavusi visą pasaulį. „Operetė – tai kontrastas nuobodžiai kasdienybei, tai pramoga ir linksmybės!’ – sako šio spektaklio režisierė. Kupinas šmaikštumo ir linksmumo libretas, spindinti nuotaika ir mielos intrigos, uždegantis temperamentas ir visų pirma – muzika, ištisas vėrinys motyvų, kuriuos valso ritmu dainuoja, niūniuoja, švilpauja visas pasaulis.

 

Kultūra, edukacija, muziejus, paroda, muzika, šokis, jaukūs pasivaikščiojimai senamiesčio gatvelėmis, spindinti, elegantiška eglutė, šviečiančios girliandos, dekoracijos, šventinės mugės, pokalbiai su kolegomis mus visus įkvėpė artėjančioms gražiausioms metų šventėms kurti prasmingus dalykus kasdien! Gražių artėjančių švenčių visiems bibliotekų skaitytojams! Tegul tas  švenčių laukimas įkvepia ir jus!

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Informacijos ir kraštotyros skyriaus
kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė

 

Kategorijos Naujienos Svarbu
Pasidalinti įrašu
  • 761
ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA PAKARTOTINAI RENGIA VIEŠĄJĮ PREKIŲ AUKCIONĄ
NACIONALINĖ BIBLIOTEKA TVIRTINA BENDRADARBIAVIMĄ SU LIETUVOS VIEŠOSIOMIS BIBLIOTEKOMIS

Nėra komentarų