Paskelbta  Geg 26, 2016

SEMINARAI, SKATINANTYS VARTOTOJŲ ENERGETINĮ RAŠTINGUMĄ

Valstybinė kainų ir energetikos reguliavimo komisija kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, organizavo bendrą projektą, kurio tikslas didinti  vartotojų energetinį raštingumą. Siekiant įgyvendinti šį projektą, Komisija surengė bibliotekose nemokamus švietėjiškus seminarus įvairiomis temomis. Gegužės 24 dieną aplankyti Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos struktūriniai teritoriniai padaliniai.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje seminaras energetinio raštingumo tema

Gegužės 24 d. 14 val. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje vyko seminaras – „Valstybinė kainų ir energetikos reguliavimo komisija – kas mes esame?”. Lektorė, Valstybinės kainų ir energetikos reguliavimo komisijos Bendrojo informacijos centro vyresnioji specialistė Aurelija Maciūtė pasakojo apie Komisijos, kaip reguliavimo institucijos, veiklos sritis, funkcijas, kompetencijos ribas. Dalyviai uždavė įvairių klausimų apie elektros, vandens sąskaitų kainas.
Komisija kaip institucija yra mažai žinoma ir visuomenėje nėra aiškaus supratimo apie tai, kas ji tokia. Daugybei žmonių, kurie galbūt apie tai net nesusimąsto, Komisija tiesiogiai ar netiesiogiai kasdien daro įtaką, atlikdama valstybinę energetikos sektoriaus priežiūrą ir kartu su energetikos įmonėmis užtikrindama energetinių paslaugų kokybę, prieinamumą bei vartotojų teisių apsaugą kiekvienam iš mūsų.

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Seminaras Kairių bibliotekoje

Gegužės 24 dieną Kairių bibliotekoje vyko seminaras  „Neteisminis vartojimo ir komercinių ginčų nagrinėjimas“.  Seminarą vedė Valstybinės kainų ir energetikos  kontrolės komisijos bendrojo informacijos centro vyresnioji specialistė Aurelija Maciūtė ir vyriausioji specialistė  Rūta Barysaitė.
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija įkurta 1997 m. vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymu; teisiškai atskirta ir pagal savo funkcijas nepriklausoma valstybinė reguliavimo institucija, reguliuojanti energetikos srityje veikiančių įmonių veiklą ir atliekanti valstybinę energetikos sektoriaus veiklą. Komisijos misija – užtikrinti vartotojams energetinių paslaugų kokybę ir prieinamumą, sudarant lygias veiklos sąlygas visiems dalyviams. Lektorės supažindino su vartotojų teisėmis, galiojančiais teisės aktus, o kilus ginčui – apie galimus sprendimo būdus. Atsakė į dalyvių užduotus klausimus.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,719
PELYTĖ ZITA GILAIČIŲ BIBLIOTEKOJE
2016 birželis

Nėra komentarų