Paskelbta  Gru 02, 2016

„RODOM” KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS MEŠKUIČIUOSE – GAUSYBĖ GERŲ EMOCIJŲ

Lapkričio 29 dieną Meškuičių bibliotekoje  Etaplius.lt komanda surengė inovatyvias kūrybines dirbtuves. Ten garso-vaizdo režisierius ir žurnalistė Irma Gudžiūnė pristatė mokiniams jau šeštą kartą organizuojamą video siužetų konkursą “Rodom”. Šių metų tema – manipuliacija informacija.
Tema gana sudėtinga, tad konkurso dalyviai galėjo išgirsti profesionalų patarimų. Kūrybinių dirbtuvių metu garso-vaizdo režisierius Vytautas Mika mokiniams pademonstravo filmavimo subtilybes, demonstravo kadrus iš filmuotos medžiagos ir pasakojo, kaip vaizdo pagalba kurti skirtingus pašnekovo įvaizdžius – sumenkinto, išaukštinto žmogaus. V. Mika aiškino, kada reikėtų žmogų filmuoti “stambiu planu”, kada geriau į siužetą įtraukti ir aplinkos vaizdus, kaip kurti jaukią atmosferą, o kokie vaizdai naudojami tik kino filmuose, tačiau visai netiktų žinių reportažui.
Smagiausia paskaitos dalis – tiesiogiai televizoriaus ekrane rodyti kameros, nukreiptos į dirbtuvių dalyvius, vaizdai. Vaikams buvo smagu stebėti draugus ir klausytis, kuris vaizdas kokią žinutę žiūrovui siunčia.
Po trumpos įžangos laukė smagiausia dalis – kūryba. Dalyviai buvo suskirstyti į grupeles, išdalintos planšetės ir duotas startas filmukų kūrimui. Vaikai aptarė temą, idėjas, pasiskirstė vaidmenimis ir išbėgo rinktis vaizdo siužetui tinkamos vietos. Kas lauke, kas greta knygų, o kas tiesiog bibliotekos koridoriuose įgyvendino savo idėjas.
Garso-vaizdo režisierius užfiksavo ir vaikų kūrybos procesą, tad grįžę į salę visi galėjo televizoriaus ekrane pasižiūrėti, kaip atrodė iš šalies.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,413
RINGUVĖNŲ BIBLIOTEKOJE KALBĖTA APIE SVEIKATĄ
GILAIČIŲ BIBLIOTEKA PAMINĖJO 45-ERIŲ METŲ VEIKLOS SUKAKTĮ

Nėra komentarų