Paskelbta  Gru 13, 2016

LITERATŪRINIS PROTMŪŠIS RAUDĖNUOSE

Literatūrinis protmūšis vaikams tai Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento inicijuojamas projektas skirtas Bibliotekų metams. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Protmūšis skirtas jaunajai kartai, kuriuo siekiama, pasitelkus žaidimą, propaguoti skaitymo kultūrą, skatinti vaikų susidomėjimą knygomis, padėti jiems atrasti gerą, vertingą literatūrą, pademonstruoti vaikams, kad skaitymas gali būti linksmas užsiėmimas.
Gruodžio 9 d. į Raudėnus atvyko Vaikų ir literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė Inga Mitunevičiūtė ir profesionali aktorė Virginija Kuklytė. Jos pristatė Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento inicijuojamą,  Lietuvos Respublikos  Kultūros ministerijos dalinai finansuojamą projektą „Literatūriniai protmūšiai bibliotekose“, kuris skirtas jaunajai kartai. Projekto tikslas – pademonstruoti vaikams, kad skaitymas gali būti linksmas, azartiškas užsiėmimas, o ne nuobodi veikla.
„Literatūrinis protmūšis“ vyko Raudėnų daugiafunkciame centre.  Jame dalyvavo Raudėnų daugiafunkcio centro „Smalsučiai“, „Pepės“ ir „Karlsonai“ iš Gilvyčių mokyklos bei  „Pelėdžiukai“ iš Dirvonėnų pagrindinės mokyklos. Visos komandos turėjo palaikymo komandas.
Komandos turėjo įveikti 4 turus, kurių kiekvieną sudarė10 klausimų. 1 turas – „Literatūra“, 2 turas – „Skaičiai“, 3 turas – „Personažai“, 4 turas – „Paveikslėliai“. Taškai buvo skaičiuojami po kiekvieno turo. Viso žaidimo metu  vedėja palaikė intrigą: neišdavė komandos pavadinimo, o tik kiek taškų skiria komandas.  Per pertraukėlę vaikai  vaišinosi ir vaišino mokytojas  saldžiomis vaišėmis.
Suskaičiavus visų keturių turų rezultatus pirmą vietą iškovojo komanda iš Gilvyčių mokyklos „Pepės“, antroji vieta atiteko „Smalsučiams“ iš Raudėnų  daugiafunkcio centro, o trečią ir ketvirtą vietas pasidalijo „Karlsonai“ iš Gilvyčių mokyklos ir „Pelėdžiukai“ iš Dirvonėnų pagrindinės mokyklos. Visos komandos apdovanotos komandiniais stalo žaidimais. Tikimės, kad tai ne paskutinis toks prasmingas laiko praleidimas.
Po renginio vedėjos apsilankė ir miestelio bibliotekoje. Jos pasidžiaugė, kad mes turime ką pasiūlyti savo lankytojams. Smėlio staliukas joms buvo naujiena.
Atsisveikinant viešnios mus pakvietė apsilankyti atsinaujinusioje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Danutė Slavinskienė,
Raudėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,793
BIBLIOTEKŲ METAI – IŠSKIRTINIAI IR TURININGI
KALĖDINIS EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų