Paskelbta  Lap 25, 2019

LITERATŪRINIS MUZIKINIS VAKARAS ,,ŠIRDIS MANA – AUDRŲ DAINA“ KUŽIUOSE

2019 m. lapkričio 21 d. vakarą į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo Kužių salę rinkosi poezijos ir muzikos mylėtojai. Renginį ,,Širdis mana – audrų daina“ skirtą  115-osios lietuvių poetės Salomėjos Nėries gimimo metinėms susirinkusiems dovanojo Kužių bibliotekos darbuotojos, Kužių gimnazijos mokiniai ir mokytojai, Šiaulių rajono kultūros centro Gilaičių filialo Kužių salės kolektyvai ir jų vadovė.
Renginio tikslas – iš naujo prisilieti prie lietuvių lyrikės Salomėjos Nėries, kuri mokėjo subtiliai perteikti moteriškąjį pasaulio jutimą, gyvenimo džiaugsmą ir skausmą.  Išradingai pateikta spaudinių paroda ,,Šešėliuotas mano kelias“, kurią dekoravo Kužių gimnazijos pradinių klasių mokytoja Rasa Lukauskienė,  sukūrė renginiui intrigą. Renginio sumanytojos, Kužių bibliotekos  vyresniosios bibliotekininkės  Nijolė Viktoravičienė  ir Rita Bielskienė, pradėjo renginį skaitymais iš S. Nėries  dienoraščių. Poetės gyvenimą ir kūrybą skaidrėse pristatė Kužių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja – ekspertė Lilita Jankauskienė. Jai talkino gimnazijos mokiniai Mangirdas Baškys ir Gabrlielius Vaišvila. Eiles skaitė mokiniai: Brigita Jazdauskaitė, Pija Kragaitė, Lukas Paliukas, Eitvydas Bielskis, eilėraštį ,,Senelės pasaką“ – kužiškė Stasė Lukauskienė. Poetės tekstais, dainas dainavo  Kužių moterų vokaliniai ansambliai ,,Mėtos“ ir ,,Ringuva“  (vadovė Kristina Lučinskaitė). Renginys pavyko, nes organizatoriai puikiai atliko ,,namų darbus“. Esame dėkingi Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos ,,Šaltinėlio“ filialui ir  vyresniajai bibliotekininkei Marytei Kibartaitei už paskolintus ir parvežtus leidinius parodai, Šakynos bibliotekininkei Zinai Keturakytei už pasidalintą informatyvią medžiagą apie S. Nėrį.
Aldona Ruseckaitė biografiniame romane ,,Padai pilni vinių“ rašo: ,,…Rašyti apie Salomėją Nėrį buvo pats rizikingiausias žingsnis, nes kiekvienas lietuvis turi apie šią poetę vienokią ar kitokią nuomonę, dažniausiai gan kategorišką – vieni tik puola, kiti tik gina“. Renginiu mes nieko nenorėjome įrodinėti, palikome spręsti patiems…

Nijolė Viktoravičienė, Rita Bielskienė,
Kužių bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės

Nuotraukos Ritos Bielskienės, Kristinos Lučinskaitės

 

 

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 702
SKELBIAMAS ILGALAIKIO MATERIALIOJO TURTO PARDAVIMO AUKCIONAS
ŽADŽIŪNŲ NEĮGALIEJI APŽVELGĖ METUS

Nėra komentarų