Paskelbta  Lie 08, 2020

LIEPOS 6-OJI KURTUVĖNUOSE

2020 m. liepos 6 d. Kurtuvėnuose – ypatinga šventė. Kurtuvėnų  Šv. Jokūbo bažnyčios parapijos namuose vyko kurtuvėniškio pedagogo, fotografo, poeto Algirdo Kontrimo nuotraukų ir fotoalbumų parodos ,,Čia aš gimiau“ pristatymas, kurį organizavo  Kurtuvėnų Šv. Jokūbo parapijos klebonas Marius Dyglys.
Į renginį susirinko gausus būrys kurtuvėniškių ir svečių: Lietuvos Respublikos Seimo  Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Birutė Banienė, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai: Ingrida Venciuvienė ir Darius Ramančionis, Šiaulių rajono neįgaliųjų ir senjorų asociacijos „Neužmirštuolė“ pirmininkė Irena Urbonavičienė, svečiai iš Joniškio, Žagarės, Meškuičių.
Algirdas Kontrimas supažindino su savo išleistų knygų-fotoalbumų atsiradimo istorijomis, fotografijose užfiksuotu gamtos grožiu, jo kaita, kurią norėjo įamžinti. Parapijos klebonas M. Dagys pasidžiaugė kilniais A. Kontrimo darbais ir patikino, kad parodos bus ir toliau rengiamos parapijos namuose, kad visi norintys galėtų užeiti, apžiūrėti ir pasidžiaugti eksponuojamais darbais.
Po parodos atidarymo visi rikiavosi prie tautinės vėliavos ir žygiavo Kurtuvėnų svirno link. Vėliavą garbingai iškėlę į svirno balkoną, skaičiuodami minutes iki 21 val., visi susirinkusieji traukė liaudies dainas. O lygiai 21 val., kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir Kurtuvėnuose nuskambėjo „Tautiška giesmė“, kuri sklido per miestelį.
Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena – šventė, kuri įprasmina meilę Lietuvai ir žadina tautinę savimonę.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos  Algirdo Kontrimo

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 512
SMAGUS RYTMETIS VAIKAMS GINKŪNŲ SOFIJOS IR VLADIMIRO ZUBOVŲ MOKYKLOJE
SKAITMENINIO RAŠTINGUMO MOKYMAI SUAUGUSIESIEMS GRUZDŽIŲ AUGUSTINO GRICIAUS BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų