Paskelbta  Sau 23, 2017

,,LEDINĖS GĖLĖS“ PRAŽYDO ,,PURIENOJE“

,,Žiema labai pavydėjo Vasarai gėlių. Gražios, spalvingos, kvepiančios gėlės visada puošia Vasaros suknelę. Jos karūna  ir ta iš gėlių. Žiema bandė pavogti Vasaros gėles, bet jos sušalo ir numirė. Gal todėl už lango toks netikęs oras: tai lyja, tai pūgos siaučia, tai per didelis šaltukas už nosytės griebia. Kaip gi padėti nusiminusiai Žiemai, o tuo pačiu ir sau?“
Štai kokią problemą bandė spręsti sausio 19 dieną Gruzdžių lopšelio- darželio „Puriena“ priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai kartu su Augustino Griciaus vyresniąja bibliotekininke Jurgita Jasiškyte. ,,O gal padarykime tokias gėles, kurios nebijo šalčio? Ir žiema bus patenkinta, ir mes išmoksime naujų, gražių darbelių“ – svarstėme visi kartu. Kaip tarėme, taip ir padarėme. Tam mes pasirinkome polietileno plėvelę, kad būtų gražiau – kepimo foliją, dar įvairiausių papildomų priemonių ir kibome į darbą.
Smagu buvo dirbti su nauja, dar niekada nenaudota medžiaga – polietileno plėvele, ją kirpti, stebėti, kaip ji gražiai išsilanksto, priartinus prie žvakės liepsnos. Dar kartą prisiminėm, kaip saugiai dirbti su žirklėmis ir kada ugnis draugas, o kada gali tapti priešu.
Gėlės išėjo fantastiškos. Vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gintarė Tautkienė jau  kūrė planus, kur būtų galima panaudoti tokias gėles. Smagu kurti grožį iš paprastų detalių, be jokių sudėtingų technikų ir mažą daikčiuką paversti dideliu stebuklu, galbūt net meno kūriniu. 

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,778
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS PAMINĖJIMAS
MIKĖ PŪKUOTUKAS DALYVAVO VISUOTINĖJE DARŽELIO MANKŠTIADOJE

Nėra komentarų