Paskelbta  Sau 20, 2017

LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS PAMINĖJIMAS

Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė ir mokyklos bendruomenė kartu su visa Lietuva 26-ąjį kartą pagerbė už šalies laisvę 1991-ųjų sausį  kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones. Nuo ankstyvo ryto visi, ateinantys į mokyklą-daugiafunkcį centrą, buvo pasitinkami prisegant „neužmirštuolę“. 8 valandą,  prasidėjo pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Pradinių klasių mokiniai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai, auklėtojos – Lina Šidlauskaitė, Žavinta Gorytė, mokytojos – Ausma Valienė, Edita Ramančionienė, auklėtojų padėjėjos – Vida Grubliauskienė, Sigita Grigalaitienė, vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė uždegė žvakutes ant įstaigos palangių. Po to visi buvo pakviesti į biblioteką, kurioje vyko paminėjimas „Jie paaukojo savo širdis, kad nesustotų plakus Lietuvos širdis“. Vyresnioji bibliotekininkė  pristatė svečią – Kurtuvėnų regioninio parko kraštotvarkininką Darių Ramančionį. Svečias pasakojo apie įvykius, kuriuose pats dalyvavo, vaizdžiai rodydamas nuotraukas iš Juozo Girdvainio knygos ,,Dainuojanti revoliucija Vilniaus barikadose“. Prisiminėme žmones, paaukojusius gyvybę, suteikusius mums Viltį į ateitį žengti Laisvės keliu. Vaikai buvo pakviesti atlikti darbelių ir į biblioteką susirinkti 14.00 val.
Po pietų Kurtuvėnų mokyklos daugiafunkcio centro I–IV klasių moksleiviai vėl sugužėjo į biblioteką. Bibliotekoje jie žiūrėjo filmą ,,Sausio 13-oji“, kartu su laisvalaikio pedagoge Asta Arminiene atliko kūrybinį darbą ,,Laisvė“.
Bibliotekoje eksponuojama paroda „Jų meilė Tėvynei buvo stipresnė už meilę gyvenimui“. Laisvės Gynėjai gyvi mūsų širdyse, mūsų atmintyje.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,776
MEŠKUIČIŲ BIBLIOTEKA KVIEČIA Į STANISLAVOS KLOVIENĖS RANKDARBIŲ PARODĄ
,,LEDINĖS GĖLĖS“ PRAŽYDO ,,PURIENOJE“

Nėra komentarų