Paskelbta  Rgs 16, 2016

KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE JAUNIMAS SUSIPAŽINO SU ŽURNALISTO PROFESIJA

Rugsėjo 15 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje vyko susitikimas su žurnaliste, naujienų portalo „Etaplius.lt“ redaktore Irma Gudžiūne. Žurnalistė susirinkusiems papasakojo, kad šį darbą dirba jau 12 metų, o išbandyti savo galimybes pavyko įvairiose medijų srityse: dienraštyje, savaitraštyje, naujienų portale, radijuje ir televizijoje. Pasak Irmos, kiekviena patirtis skirtinga ir suteikė, o ir vis dar suteikia galimybę pažvelgti į žurnalistinį darbą iš įvairių pusių.

Redaktorė pasakojo apie žurnalisto profesiją, straipsnių ir antraščių  aktualiausias temas, nagrinėjo portalų veiklos ypatumus. Dalyviai ypatingai aktyviai uždavinėjo klausimus žurnalistei. Aktyviausia dalyvė Jonė Bagdanskytė buvo pasiruošusi įdomių klausimų: ar keistumėte žurnalisto profesiją?, kokie sunkumai užklumpa dirbant žurnalistu?, kodėl pasirinkote tokią profesiją? kokiomis temomis labiausiai patinka rašyti? ir kt.

Antroje susitikimo dalyje vyko praktinis užsiėmimas. Redaktorė pateikė trumpą vienos vagystės situaciją. Dalyviai kūrė pavadinimą, rašė straipsnį, savaip dėliojo detales. Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinys Lukas Petrauskas išradingiausiai ir šmaikščiausiai visiems susirinkusiems pateikė savo parengtą straipsnį.

Norintiems artimiau susipažinti su žurnalistiniu darbu, I. Gudžiūnė pakvietė apsilankyti „Etaplius“ būstinėje. Taip pat palinkėjo kiekvienam rasti gyvenime sau mėgstamą sritį, kurioje ir galėtų mokytis, tobulėti ir dirbti.

Susitikime dalyvavo Daugėlių pagrindinės mokyklos jaunųjų žurnalistų būrelis kartu su vadove, lietuvių kalbos mokytoja Dale Janušauskiene. Prie būrelio veiklos aktyviai prisideda ir mokyklos bibliotekininkė Jūrate Bartkevičiene.

Mokiniai susidarė įspūdį apie žurnalistinį darbą, jo privilegijas ir sunkumus. Tiek jauniesiems žurnalistams, tiek kitiems atvykusiems į popietę patiko žurnalistės gerosios patirties pasidalijimas. Kai kurie, net pažadėjo susisiekti su žurnaliste ir pabandyti parašyti straipsnių jiems aktualiomis temomis.

Naujausiomis žiniomis vienas iš renginio dalyvių, Lukas Petrauskas, nieko nelaukęs, pirmąjį savo kūrybišką straipsnį žurnalistei jau nusiuntė. Tikėkimės bendradarbiavimas nenutrūks ir toliau. O spaudoje galėsime pastebėti daugiau  aktyvaus jaunimo idėjų ir darbų.

Joneta Filinskė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė

Nuotraukos Robertos Rasikienės ir Jonetos Filinskės

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 2,081
JAU NETRUKUS PROJEKTO „SUSIPAŽINK SU ŠIAULIŲ RAJONU KITAIP” MARŠRUTUS GALĖSIME IŠBANDYTI
SUSIPAŽINKIME SU VARPUTĖNŲ LOBIAIS

Nėra komentarų