Paskelbta  Rgs 16, 2016

JAU NETRUKUS PROJEKTO „SUSIPAŽINK SU ŠIAULIŲ RAJONU KITAIP” MARŠRUTUS GALĖSIME IŠBANDYTI

Pagal IFLA rekomendacijas kiekvienos vietovės biblioteka turi kaupti savo kraštotyros fondą, spaudos publikacijas ir būti to regiono informacijos centru, populiarinančiu šį paveldą.
Šiaulių rajonas žymus ne tik Kryžių kalnu ar Kurtuvėnų regioniniu parku. Jis turi beveik 2 tūkst. km2 teritoriją su 11 seniūnijų, gausų dvarų, kulto pastatų, 9 piliakalnių, 5 mitologinių vietovių, 6 gamtos, 8 technikos ir 18 kultūros paminklų, daugybę žydų genocido ir kitų lankytinų kapaviečių paveldą, bet iki šiol neturi nei vieno virtualaus, į skaitmeninę erdvę perkelto lankytinų vietų maršruto. Patirtis rodo, kad kraštotyros ar turistinės informacijos apie lankytinas rajono vietas pateikimas elementariu tekstu nepatrauklus dabartiniam jaunimui, gebančiam krašto istoriją pažinti virtualiai ir net interaktyviai – per kompiuterinius žaidimus. Todėl mūsų rajono viešoji biblioteka, gavusi 5000 Eur dalinį finansavimą iš Kultūros ministerijos Bibliotekų plėtros programos, ėmėsi Šiaulių rajono lankytinų vietų turistinių maršrutų sukūrimo, tam pritaikant 2012 m. sukurtą kompiuterinį žaidimą Actionbound. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyrius bei projekto partneris Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras pateikė informaciją apie lankytinas vietas, tų vietovių paveldą, paminklus, žymius žmones ir kt.  Kitas partneris – VšĮ Creativitas nupirko kompiuterinio žaidimo licenzijas ir organizavo 2 dienų maršrutų kūrimo mokymus, kurių metu apmokytos Meškuičių, Ginkūnų, Kužių, Varputėnų, Verbūnų, Kuršėnų Vytauto Vitkausko, Žadžiūnų, Gruzdžių, Šiupylių, Raudėnų, Paežerių, Romučių, Ringuvėnų ir Bubių bibliotekų darbuotojos. Kartu su bibliotekininkėmis dalyvavo ir 11 jų pagalbininkų – jaunimo savanoriai: Lukas Stalevičius, Vaida Kaupaitytė, Kristupas Bernotas, Deivydas Kontautas, Marius Milieška, Ieva Šukytė, Tadas Vyčius, Karolis Kybartas, Gabija Orlakaitė, Edas Trumpys, Justina Baltulytė, už ką mes esame jiems labai dėkingi.
Pasitelkdami IT įrangą ir žaidimų programas bibliotekininkai kartu su jaunimu jau realizuoja kūrybinius gebėjimus – pradėjo kurti virtualius kraštotyrinių vietų turistinius maršrutus, kurių pirmųjų rezultatų jau tikimės po 1–1,5 mėn. Likęs, kiek jaunesnis tų vietovių jaunimas su planšetėmis ar išmaniais telefonais galės būti tų sukurtų maršrutų bandytojais, idėjų ir pastabų teikėjais, kaip juos dar patobulinti. Šie žaidimai integruojami su vaizdine, audio/video ir tekstine tų vietovių paveldo medžiaga, su nuorodomis ir GPS koordinatėmis, QR kodais, užduočių klausimais ir testais padės geriau pažinti šių vietovių istoriją ir dabartį, akcentuoti jų unikalumą rajone. Be to, šių maršrutų kūrime dalyvaujantys renka inovatyvius skaitmeninius sertifikatus – atvirus skaitmeninius ženkliukus (angl. Open badges), kuriamus www.badgecraft.eu platformoje, parodančius jų kūrybinius gebėjimus ir aktyvumą. Pagal juos koordinatorių išrinkti aktyviausi darbuotojai ir jaunimo dalyviai bus apdovanoti prizais.
Nors maršrutai dar koreguojami, žaidimo instrukcijas jau galite paskaityti: https://docs.google.com/document/d/1QAWiaIsfHZ-DAhORzDPIttK3Ef88IqpjsTsVX4BftpU/edit

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

https://docs.google.com/document/d/1QAWiaIsfHZ-DAhORzDPIttK3Ef88IqpjsTsVX4BftpU/edit

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,869
KNYGŲ PERSONAŽAI ŠĖLO KUŽIUOSE
KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE JAUNIMAS SUSIPAŽINO SU ŽURNALISTO PROFESIJA

Nėra komentarų