Paskelbta  Lie 07, 2017

KOLEGĖS IŠLEISTUVIŲ POPIETĖ

2017 metų liepos 3-osios popietę į Šiaulių rajono savivaldybės viešąją biblioteką rinkosi Šiaulių rajono savivaldybės vadovai, kultūros darbuotojai, bibliotekininkai. Tądien pagerbta ilgametė viešosios bibliotekos darbuotoja Birutė Litevkienė.
Kolegę išlydėjome į užtarnautą poilsį. Tą šventinę, kartu graudulingą ir kartu džiaugsmingą, valandėlę pabuvome drauge, pasidžiaugėme jos nuveiktais darbais, prisiminėme jos kūrybingąsias iniciatyvas, kurių niekada nestokojo, rūpestį ir jaudulį, kad tik visiems ir visur būtų gera, kad tik nieko nestigtų. Birutė buvo ir yra žmogus, šalia kurio tiesiog gera būti, gera gyventi ir darbuotis. Jos jautrumas, subtilus humoro jausmas, atsakingumas ilgam išliks drauge su ja dirbusių ir bendravusių bibliotekininkų, kultūros darbuotojų širdyse.
Nuoširdžius padėkos žodžius už ilgametį, sąžiningą darbą nuo šiol  jau buvusiai Viešosios bibliotekos darbuotojai tarė: Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, jo pavaduotoja Ingrida Venciuvienė, mero pavaduotojas Algis Mačiulis.
Birutės Litevkienės kūrybingas, iniciatyvus  ir kompetentingas bibliotekinis darbas įvertintas Lietuvos Respublikos kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson padėka.

Birutei už nuoširdų darbą ir bendradarbiavimą dėkojo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė, buvusi ilgametė Kultūros skyriaus vedėja Valė Jurešienė, kultūros darbuotojai, kolegos bibliotekininkai.
Birutės Litevkienės nuveiktus darbus Šiaulių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apžvelgė popietės  vedėja, Viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė.
Birutės Litevkienės gyvenimo kelias prasidėjo Salantuose. Čia ji baigė vidurinę mokyklą. Pasirinkusi pedagogės profesiją, 1970 m. baigė Šiaulių pedagoginį institutą (dabar — Šiaulių universitetas), pradinio mokymo pedagogikos ir metodikos specialybę. Keletą metų dirbo pedagoginį darbą Žemaitijoje.
Nuo 1976 m. pradėjo dirbti Šiaulių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Dirbti teko įvairiuose bibliotekos skyriuose ir įvairiose pareigose. Nuo 2001 iki 2012 m. — bibliotekos direktorė, nuo 2013 m.  direktorės pavaduotoja. Aktyviai dalyvavo rengiant projektus. Ypač svarus jos indėlis įgyvendinant projektą „Bibliotekos pažangai”, kuris iš esmės pakeitė Šiaulių rajono bibliotekas. 25-iuose Viešosios bibliotekos filialuose (dabar struktūriniuose teritoriniuose padaliniuose) įrengta moderni ir nemokama interneto prieiga (VIP). Jos iniciatyva Kuršėnų bibliotekai suteiktas kalbininko Vytauto Vitkausko vardas, Gruzdžių bibliotekai — rašytojo Augustino Griciaus vardas.
Aktyviai bendradarbiavo vietinėje ir respublikinėje spaudoje, dalyvavo meno saviveikloje.
Popietės pabaigoje Birutė padėkojo visiems už nuoširdų  bendradarbiavimą. Prisiminė pirmuosius darbo metus, kai gaunamas knygų siuntas skaičiavo mediniais skaitliukais, bibliografinius aprašus kūrė ranka kortelėse,  ir kaip iš esmės, per daugiau kaip keturiasdešimt metų, pasikeitė bibliotekininko darbas. Atsiradus kompiuteriams, reikėjo daug ką išmokti, įsisavinti.  Ji kalbėjo, kad prasideda kitoks laikas, kurį bus galima skirti sau, artimiesiems, knygai, poilsiui, mėgstamai veiklai. Jos didžiausia svajonė — sugrįžti ir įsikurti tėviškėje, gimtuosiuose Salantuose.

Informacijos ir kraštotyros skyriaus inf.

 

 

 

 

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,740
PRIEŠŠVENTINIS VAIKŲ KLUBO „SMALSUČIAI“ SUSITIKIMAS
VALSTYBĖS DIENOS PAMINĖJIMAS RAUDĖNŲ SENIŪNIJOJE

Nėra komentarų