Paskelbta  Vas 15, 2017

KOL UŽGAVĖNĖS DAR NEATKELIAVO

„Kai pirmą kartą prisiliečiau su kaltu prie medžio supratau, kad tai mano tikroji aistra“, – taip Šiaulių rajono tautodailininkas, medžio drožėjas Saulius Tamulis apie savo kūrybą  kalbėjo vasario 10-osios dienos edukaciniame-pažintiniame renginyje Kužių gimnazijos moksleiviams. Nejučia daugelis net išsižiojo, kai pats meistras užsidėjęs taip vadinamą „ličiną“ (Užgavėnių kaukę) ir,  pasiėmęs į rankas didžiulį garsą skleidžiančią medinę tarškynę, žemaitiška tarme rėžė Užgavėnių prakalbą. Pasirodo, daugelis Saulių Tamulį pažįsta kaip garsiosios  žako papūgos Albinuko šeimininką, todėl  dalyvių prašymu, kalba vis pasisukdavo apie šį unikalių sugebėjimų turintį paukštį. Kadangi  medžio drožėjas Saulius Tamulis kuklus žmogus, visus jo nuopelnus pristatyti teko renginio sumanytojai  ir vedėjai  Ritai Bielskienei. Prieš keletą dienų tautodailininkas grįžo iš Vokietijos, kur buvo surengta jo darbų paroda. Netrukus  apie S.Tamulį bus išspausdintas straipsnis ir Amerikos lietuvių bendruomenės laikraštyje. Bet, kaip sako pats autorius, jis  labiausiai laukia, kada  su Lietuvos tautodailininkų sąjungos folkloro ansamblio „Margulis“ nariais galės dalyvauti kasmetinėje Užgavėnių šventėje Rumšiškėse.

Meistras, pasakodamas  apie savo rankų darbo Užgavėnių kaukes, kiekvieną jų čia pat pademonstruodavo,  o norintys galėdavo ir patys „prisimatuoti”. O Kužių gimnazijos direktorė Roma Meinoriutė nepasididžiavo užsidėti raganos kaukę ir pripažino, kad galėtų pasipuošti per Valentino dieną mokykloje.

Tautodailininkas atsivežė ir nemažai filmuotos medžiagos, kurią renginio dalyviai galėjo peržvelgti. Na, o kantriausieji sulaukė puikios galimybės – patys, pasiėmę į rankas įnoringąjį kaltą, pabandyti  prakalbinti medį. Gimnazijos mokinys Benas Jokubauskas atsinešė savo drožybos dirbinį, tautodailininkui uždavė daugybę klausimų, mat šis vaikinukas dalyvauja įvairiuose technologijų  konkursuose, ir jau yra pelnęs apdovanojimų.

Tautodailininkas Saulius Tamulis žavėjosi jaunąja karta, kuri nori išsaugoti senąsias  tautines tradicijas, ir baigdamas renginį pridūrė, kad yra ramus, nes žino jo pasekėjų tikrai yra.

Rita Bielskienė,
Vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,788
SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ ŽADŽIŪNUOSE
MEŠKUIČIŲ BIBLIOTEKOJE PAMINĖTA SAUGAUS INTERNETO SAVAITĖ

Nėra komentarų