Paskelbta  Geg 24, 2018

KNYGUČIŲ VARŽYTUVĖS KUŽIUOSE

2018 m. gegužės 22 dienos rytmetį  į Kužių seniūnijos salę sugužėjo būrelis Kužių gimnazijos antros klasės mokinukų su savo miela mokytoja Rita Turskiene. Atskubėjo ne šiaip sau, o į Kužių bibliotekos organizuotas „Knygučių varžytuves“. Kužių bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Nijolė Viktoravičienė ir Rita Bielskienė pasidžiaugė, kad vaikai nuolat apsilanko bibliotekoje ir noriai  skaito knygutes,  bet   visad norisi dar didesnio aktyvumo, todėl nutarta suruošti  improvizuotas knygučių varžytuves. Jauniesiems skaitytojams buvo pristatytos  5 knygutės, kurios labiausiai vertos, kad jos būtų perskaitytos. Kiekviena knygutė turėjo savo spalvą, o ją pristatantysis prisisegęs tos spalvos kortelę. Prie kiekvienos reklamuojamos  knygos indelyje, vaikai   galėjo rasti  tai knygai priskirtos spalvos  korteles,  o  varžytuvių dalyviai, išklausę pristatymo,  turėjo teisę pasirinkti tik vieną  labiausiai patikusios knygutės spalvą.
Šarūnės Baltrušaitienės knygą  „Kaip zuikis jausmus pažino“ ir  Rasos Dmuchovskienės  kūrinį „Skruzdėliukas Nežiniukas“  pristatė bibliotekininkė Rita Bielskienė,  Tomo Dirgėlos knygą  „Domas ir Tomas.  Mokyklos vaiduoklio mįslė“ išradingai pristatė Kužių bibliotekos bibliotekininkė Nijolė Viktoravičienė. Lietuvių poetų  rinktinė  vaikams „ Neša tulpę pelikanas“  susilaukė ypatingo dėmesio dar ir dėl to, kad  knygą pristatęs Juozas Munys   – Kužių salės teatro aktorius,  tad jam  puikiai sekėsi perteikti  skaitomo eilėraštuko apie kačiukus nuotaiką. Studentė Monika Vaitkutė papasakojo  apie nepaprastus spintos nuotykius.  Danguolės Kandrotienės knyga  „Spintos istorijos“ nepaliko nė vieno abejingo. Tarp knygų pristatymų  antrokai   dainavo linksmas karaokė daineles, o  kūrinėlius parinko  Kužių salės meno vadovė Kristina Lučinskaitė.
Po žaismingos  kūrinių reklamos, vaikai spalvotomis kortelėmis balsavo už jiems patikusią knygą. Daugiausia dėmesio sulaukė  D. Kandrotienės  „Spintos istorijos“. Rytmečio dalyviai  ne tik paskatinti  saldžiomis dovanėlėmis, bet  ir buvo pakviesti  vasarą aktyviai dalyvauti akcijoje „Skaitymo iššūkis“.

Rita Bielskienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,267
POPIETĖ ,,SENOJI LIETUVIŠKA KNYGA“ KURTUVĖNŲ BIBLIOTEKOJE
AUKŠTELKĖS BIBLIOTEKOS RENGINYS NETRADICINĖJE ERDVĖJE

1 Comment