Paskelbta  Rgp 16, 2019

KATIE KHAN. SULAIKYTI ŽVAIGŽDES

Sulaikyti žvaigždes / Katie Khan. – [2019]. – 334, [2] p. UDK: 821.111-31.

„Sulaikyti žvaigždes“ – pasakojimas apie netolimos ateities visuomenę ir uždraustą meilę.

Politinė Europijos tvarka įrodė savo pranašumą – jau daugiau nei pusšimtį metų čia nevyksta jokie karai. Senąsias valstybes pakeitusiose vaivadijose nuolat migruoja jaunuoliai – nepriklausantys tautoms ir laisvi nuo socialinio spaudimo sukurti šeimą. Jiems suteikiama galimybė išbandyti savo gebėjimus vis kitame krašte, vis kitoje srityje.

Karisė ir Maksas augo skirtingose šeimose, todėl Europijos santvarką vertina skirtingai. Jam, gimusiam vienoje iš esamos tvarkos įkūrėjų šeimoje, tai – žmonijos gėrio ir idealaus pasaulio tvarka. Ji, į Europiją patekusi iš išorės, viską vertina skeptiškai. Kad ir kokie jaunuoliai skirtingi, tarp jų užsimezga jausmai, kurių šioje idealioje valstybėje neturėtų būti. Pagal galiojančią tvarką jie dar per jauni įsipareigoti vienas kitam… Kad įrodytų savo meilės tvirtybę, jie išsiunčiami į pavojingą misiją kosmose.

Dabar Karisė ir Maksas sklendžia kosminėje tuštumoje. Deguonies užteks tik devyniasdešimčiai minučių… Įvykus nelaimei, jiedu lieka kosmose vieni, įkalinti savo skafandruose. Tiksint paskutinėms minutėms vienas iš jų dar gali išsigelbėti. Tačiau kuris?!

Knygos autorė Katie Khan teigia visuomet jautusi simpatiją tiems veikėjams, kurie išdrįsta pasipriešinti sistemai – ar tai būtų karas, ar distopinė visuomenė. Jai patinka ne saldžios, bet įtampos ir kliūčių kupinos meilės istorijos. Tai ir buvo du pagrindiniai „Sulaikyti žvaigždes“ įkvėpimo šaltiniai.
Kino kompanijoje dirbanti Katie Khan teigia, kad rašydama visuomet stengiasi įsivaizduoti aprašomas scenas, todėl jos romanas – labai kinematografiškas ir dinamiškas.

Parengta pagal: https://www.patogupirkti.lt/knyga/sulaikyti-zvaigzdes.html

Kategorijos Anotacijos
Pasidalinti įrašu
  • 562
NORA ROBERTS. SAUGUS PRIEGLOBSTIS
JEFF VANDERMEER. SUNAIKINIMAS

Nėra komentarų