Paskelbta  Bal 05, 2017

KAIRIŲ BIBLIOTEKOJE ORINTOS KRASAUSKIENĖS DARBŲ PARODA „NATŪRALIŲ PLUNKSNŲ AKSESUARAI“

Nuo 2017 m.  balandžio 4 d. Kairių bibliotekoje  veikia Orintos Krasauskienės darbų paroda „Natūralių plunksnų aksesuarai“. Papuošalai pagaminti iš natūralių (nedažytų ar kitaip apdorotų) Krasauskų ūkyje laikomų veislinių gaidžių plunksnų.
Paklausite, kodėl gaidžių? Šis vištų būrio vadas simbolizuoja karjeros galimybes. Visose kultūrose gaidys vaizduojamas kaip viršininko pozicijas užimantis plunksnuotis. Manoma, kad jis gali apsaugoti nuo pikto linkinčių žmonių, o kasryt užgiedodamas išsklaidyti tamsą ir blogąsias dvasias.
Kinijoje šis plunksnuotis simbolizuoja fizinę, dvasinę stiprybę, sąžiningumą, ištikimybę ir sėkmę. Pavyzdžiui, japonai šį vadovo pozicijas užimantį paukštį laiko šventu. Jiems gaidys – vilties, sėkmingo gyvenimo simbolis, senovės graikams – pergalės ženklas. Tai plunksnuotis, kuris geba išsklaidyti nakties kerus. Krikščioniškame pasaulyje gaidys simbolizuoja budrumą, atgailą ir prisikėlimą.
Orintos Krasauskienės pagamintų papuošalų iš gaidžio plunksnų ir nuotraukų apie ūkyje laikomus dekoratyvinius paukščius su jų aprašymais parodą galima apžiūrėti iki  balandžio 28 d.

Maloniai kviečiame apsilankyti!

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,748
TARPTAUTINĖS VAIKŲ KNYGOS DIENOS PAMINĖJIMAS KURTUVĖNUOSE
PAJAMŲ IR TURTO DEKLARAVIMAS KAIRIŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų