Paskelbta  Geg 17, 2016

ĮDOMIAU UŽ KNYGĄ TIK KNYGA

Gegužės 7 d. daugiau nei 80 renginių 40-yje miestų ir miestelių, Lietuvoje ir užsienyje, bibliotekose, knygynuose, parkuose, kavinėse  vyko akcijos „Lietuva skaito” renginiai.  Šios akcijos misija – gegužės 7 dieną švęsti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos šventę, paimti lietuvišką knygą ir skaityti kartu.
12 valandą į Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrių  rinkosi  Kuršėnų  St. Anglickio  3B klasės moksleiviai su mokytoja Danguole  Petruliene, kiti šios mokyklos  pradinių klasių moksleiviai  ir Vaikų globos namų vaikučiai, panorę dalyvauti  popietėje „Įdomiau už knygą tik knyga“. Čia jų laukė ypatinga viešnia – debiutinės knygos „Kitoks pasaulis“ autorė Monika Domeikienė, kuri  susirinkusiems papasakojo knygos gimimo istoriją nuo idėjos atsiradimo ir plano kūrimo, apie personažų vardų paiešką ir draugų bei rėmėjų palaikymą leidžiant knygą. Autorė smalsiems klausytojams taip pat pasiūlė pamėginti sukurti savo, gal būt, būsimos knygos planą ir jį pristatyti draugams, su kuo vaikai mielai sutiko ir kibo į kūrybinį procesą.
Po informatyvios ir kūrybinės įžangos, vaikai kartu su autore skaitė ištraukas iš šiuolaikiškai parašytos  knygos „Kitoks pasaulis“ taip prisijungdami prie akcijos „Lietuva skaito“.
Knygelėje veiksmas vyksta minčių pasaulyje, yra nemažai jogos žinių. Skatinama atkreipti dėmesį į vertybių svarbą.  Leidinyje yra spalvotų iliustracijų su įvairiomis užduotimis, kurios moko vaiką savarankiškumo, padeda jam suvokti draugystės svarbą, lavina jo vaizduotę.

Janina Spulginienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja

Karolinos Jasiukevičiūtės, vyresniosios bibliotekininkės nuotraukos

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,629
VIKTORINA ,,KĄ ŽINAI APIE EUROPĄ“
VIKTORINA „PAŽINK EUROPĄ“

Nėra komentarų