Paskelbta  Lie 09, 2020

EDUKACINĖ IŠVYKA Į GAMTĄ „VAISTAI GAMTOJE‘‘ ŽADŽIŪNUOSE

Žolelės – tai gamtos dovana žmogui sveikatintis ir mėgautis natūraliais gamtos aromatais.

Vasara – šilčiausias ir spalvingiausias metų laikas, kai žydi įvairios vaistažolės ir noksta uogos. Vaistinius augalus galima naudoti arbatai šviežius, o tinkamai išdžiovinus, turėti puikias atsargas žiemai. Vaistažolių gerosios, sveikatą stiprinančios, negalavimus mažinančios savybės, žinomos nuo senų laikų. Gamta dovanoja didžiausius turtus, tik reikia mokėti juos atrasti ir pasiimti.
2020 m. liepos 8 d. Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė Ona Skirmantienė pakvietė Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos Žadžiūnų padalinio nares dalyvauti edukacinėje išvykoje į gamtą, kurios metu jos galėjo susipažinti su vaistažolių gydomosioms savybėmis bei truputį jų pasirinkti.
Pabūti gide, parodyti vaistažolių augimo vietas sutiko Janina Piščikienė. Ji supažindino išvykos dalyves su vaistažolių gydomosiomis savybėmis, papasakojo apie tai kaip paruošti surinktas vaistažoles džiovinimui. Sužinojome, kokią arbatą rinktis peršalus ar sergant gripu, kurių arbatų pagalba slopinti gerklės ar žarnynų negalavimus, o kuri ramina nervų sistemą, mažina kraujo spaudimą, stiprina imuninę sistemą. Buvo renkamos įvairios vaistažolės:  kraujažolės, jonažolės, raudonieji dobilai, asiūkliai, ramunės, kiaulpienės, raskilos, siauralapiai gysločiai, vingiorykštės, varnalėšos, dilgėlės.
Išvykos metu aplankėme  Danutės Vyčienės sodybą. Ji augina įvairias vaistažoles: valerijonus, šokoladines mėtas, pankolius, medetkas, pelynus, margainius, pipirmėtes, bazilikus.
Renginio dalyvės džiaugėsi daug sužinojusios apie vaistažoles, jų rinkimą ir naudą sveikatai.

Ona Skirmantienė,
Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 487
SKAITMENINIO RAŠTINGUMO MOKYMAI SUAUGUSIESIEMS GRUZDŽIŲ AUGUSTINO GRICIAUS BIBLIOTEKOJE
RANKDARBIŲ PARODA BAZILIONŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų