Paskelbta  Bir 02, 2020

ŽADŽIŪNŲ BIBLIOTEKA PAMINĖJO TARPTAUTINĘ VAIKŲ GYNIMO DIENĄ

Vaikai – gražiausios pasaulio gėlės. Ir niekas taip gražiai nežydi, kaip šypsena vaiko lūpose, niekas taip greit nedžiūsta, kaip vaiko ašara, niekas taip nepasotinamas, kaip vaiko noras sužinoti, pažinti…

/A. Baltrūnas/

Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. 1949 m. Tarptautinėje mokslų federacijos sesijoje buvo įteisinta Birželio 1-oji, Tarptautinė vaikų gynimo diena, o pirmą kartą paminėta 1950 m. Tarptautinė vaikų gynimo diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises bei  pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.
Šią dieną paminėti bibliotekininkė Ona Skirmantienė sukvietė vaikučius į bibliotekos kiemelį dalyvauti žaidimų valandėlėje „Laimingai vaikystei – Taip“. Popietės pradžioje bibliotekininkė pasveikino visus susirinkusius su Tarptautine vaikų gynimo diena, palinkėjo, kad kiekviena diena būtų nepakartojama, kupina nerūpestingos vaikystės, gerų emocijų. Supažindino su pagrindinėmis vaikų teisėmis ir pareigomis, kurios išdėstytos „Vaiko konstitucijoje“.  Renginiui įpusėjus, vaikai piešė ant grindinio, atsakinėjo į  viktorinos klausimus, ieškojo lobio. Suradę ir atidarę skrynią vaikai rado minkštų žaislų mažiesiems, saldumynų. Linksmai praleidę valandą, renginio dalyviai išsiskirstė su geromis emocijomis bei pažadėjo dažnai lankytis bibliotekoje vasaros atostogų metu.

Ona Skirmantienė,
Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 505
POPIETĖ „VASARA SUŽIBO MANO DELNIUKE“ VARPUTĖNUOSE
PRANEŠIMAS SPAUDAI APIE LIETUVOS BIBLIOTEKAS KARANTINO LAIKOTARPIU

Nėra komentarų