Paskelbta  Kov 28, 2019

VYTAUTAS KIRKUTIS. 100 LAISVĖS PAMINKLŲ

100 laisvės paminklų : kultūros paveldo objektai, atgimimo paminklai ir vietos, susijusios su Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės kovomis Šiaulių rajone / Vytautas Kirkutis. – Vilnius : Žuvėdra, 2018 ([Vilnius] : Standartų sp.). – 142, [2] p. : iliustr. ; 24 cm. – Tiražas 500 egz.. – ISBN 978-609-8219-10-4 (įr.)

Rašytojas, žurnalistas, paveldosaugininkas Vytautas Kirkutis knygoje 100 laisvės paminklų“ pateikia išsamią informaciją apie šimtą kultūros paveldo objektų, atgimimo paminklų ir vietų, susijusių su Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės kovomis Šiaulių rajone. Dvi datos įrėmina laiką, kuriuo domimasi knygoje: 1918–2018. Stebina laisvės ženklų įvairovė: kryžiai, antkapio paminklai, stogastulpiai, atminimo ženklai, lentelės ant kryžių, namų, medžių…

Knygoje rašoma, kad visų laisvės paminklų prasmė vienoda – nepamirškim, lankykim, kalbėkim apie tai, diskutuokim, ginčykimės, dėliokime prasmes ir akcentus, o svarbiausia – prisiminkime. Ir šis leidinys – atminties knyga, žyminti kai kuriuos mūsų istorijos kelio į Laisvę ženklus.

Leidinys „100 laisvės paminklų“ skiriamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

 

VYTAUTAS KIRKUTIS

Šioje knygoje pasirinkome skaičių 100. Tiek Lietuvos laisvės paminklų, susijusių su nepriklausomybės ir laisvės kovomis Šiaulių rajone, yra šioje knygoje.
Kryžių kalnas suprantamas kaip vientisas kovos už laisvę kūrinys.
Ne visus paminklus surankiojome. Tikimės, kad kiekvienas žmogus pasidairys aplinkui, pakeliaus netoli savo namų ir papildys šį sąrašą. Kita vertus, diskutuotina ir pati sąvoka „laisvės paminklai“. Plačiąja prasme – tai beveik visi paminklai, kurie nors užuomina primena laisvės tematiką.
Tebūnie šis informacinis leidinys atminties knyga, žyminti kai kuriuos mūsų istorijos kelio į laisvę ženklus.

Leidinio nuotraukų autorius : Vytautas Kirkutis.
Senosios nuotraukos Naudojamos iš Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir paveldosaugos skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio (buvusio Kultūros paveldo) archyvo, iš Leono Skėrio ir kitų asmeninių albumų.

 KNYGOS TURINYS:

Knygos leidėjas – Šiaulių rajono savivaldybė.
Knyga išleista iš Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros plėtros lėšų, įgyvendinant Šiaulių rajono savivaldybės tarybos patvirtintą Nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo sklaidos ir atgaivinimo 2013—2018 metų programą.

 

 

Kategorijos Naujos Knygos
Pasidalinti įrašu
  • 902
GARSINIAI SKAITYMAI VAIKAMS BUBIŲ MOKYKLOJE
BALANDŽIO MĖNESIO RENGINIAI (2019 M.)

Nėra komentarų