Paskelbta  Kov 14, 2018

VYDŪNO IDĖJŲ GYVASTIS

Vydūno idėjų gyvastis / Juozas Augutis, Vytautas Šiaudytis. – Kaunas : [V. Šiaudytis], 2017. – 224 p. : iliustr., faks., portr. ; 21 cm. – Tiražas 300 egz.. – ISBN 978-609-475-043-4

vidunas

„Vydūnas kartais yra vadinamas mūsų tautoje užgimusiu žmoniškumo apaštalu.“ (p. 10)

„Esmi aukšta šviesos esybė
Save žmogum ir vadinu.
Iškėlęs galvą žengt galiu,
Jeib reikštųsi tuo prakilnybė.“
VYDŪNAS

 Vilhelmas Storosta (slapyvardis Vydūnas, vok. Wilhelm Storost) – filosofas, rašytojas, istorikas, visuomenės ir kultūros veikėjas. Lietuvos universiteto garbės daktaras (1928 m.). Vydūno slapyvardžiu pasirašinėjo nuo 1907 m.
Gimė 1868 m. kovo 22 d. Jonaičiuose (Šilutės apskritis).
Mirė 1953 m. vasario 20 d. Detmolde (Vokietijoja), 1991 m. spalio 19 d. jo palaikai perlaidoti Bitėnų kapinėse).

 

Scan0002

Vydūnas (sėdi ketvirtas iš dešinės) ir profesorius Jonas Matulionis (dešinėje)

Iš knygos „Vydūno idėjų gyvastis“ „Pratarmės“ ir „Baigiamojo žodžio“:

„Artėja Vydūno 150 metų jubiliejus. Tai jubiliejus, kuris mus visus įpareigoja dar kartą prisiminti ir įamžinti Vydūno kūrybą bei veiklą. Juk Mažojoje Lietuvoje buvo du intelekto švyturiai: Kristijonas Donelaitis ir Vydūnas. Apie Kristijoną Donelaitį Lietuvos žmonės ir jaunoji karta žino ne taip jau mažai. O apie Vydūną žino tik tie, kurie juo domisi. Šią tamsumą būtina pašalinti. Tikimės, kad ši knyga prisidės prie Vydūno idėjų skleidimo Lietuvos žmonių ir ypač jaunosios kartos tarpe.“

„Ši knyga skirta Vydūnui ir jo idėjų įamžinimui. Vytauto Didžiojo universitetas yra humanitarinių mokslų centras, todėl Vydūno idėjos visada buvo ir yra gyvos universiteto kaip mokslinėje veikloje, taip ir studijų procese. Taip pat universitete vykdomos sportinės krypties studijos, kuriuose propaguojamas sveikas gyvenimo būdas bei idėjos, kurias savo laiku skleidė Vydūnas.“

 Apie autorius:

vdu-rektorius-prof-juozas-augutis-71283696AKADEMIKAS JUOZAS AUGUTIS yra Lietuvos universitetų Rektorių konferencijos prezidentas, profesorius, habilituotas daktaras, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys (akademikas), energetinio saugumo ekspertas, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius, VDU ir Lietuvos energetikos instituto Energetinio saugumo tyrimų centro vadovas, universiteto Senato ir Tarybos narys.
Akademiko Juozo Augučio mokslinė veikla skirta energetiniam saugumui, kritinių infrastruktūrų vertinimui, tikimybių teorijai, rizikos analizei, sistemų patikimumui. Jis monografijos, uždavinyno, daugiau nei 200 mokslinių publikacijų autorius. Jis apdovanotas Lietuvos nacionaline mokslo premija už darbų ciklą „Deterministiniai ir tikimybiniai tyrimai, inžineriniai sprendimai ir jų įgyvendinimas gerinant Ignalinos AE saugą ir patikimumą (1994–2004 m.). Jam suteiktas Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto garbės ženklas už nuopelnus energijos srityje Lietuvoje.

Vytautas Šiaudytis

VYTAUTAS ŠIAUDYTIS – Lietuvos menų mėgėjų asociacijos prezidentas, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos valdybos vicepirmininkas, Kūrybinės raiškos asociacijos „Kauno branduma“ valdybos pirmininkas, 50 poezijos ir prozos knygų sudarytojas bei autorius, asocijuotas profesorius (docentas), socialinių mokslų daktaras. 2016 metais už kūrybinę veiklą apdovanotas Lietuvos Ministro Pirmininko Padėka ir „Gerumo žvaigžde“.
Vytauto Šiaudyčio mokslinė veikla skirta ekonomikos mokslams. Jis yra virš 200 mokslinių darbų autorius. Jis mokymo knygos „Statistinių metodų taikymas socialiniuose – ekonominiuose tyrimuose“, kuri pakartotinai išleista eilę kartų, bendraautorius.

 

.

Kategorijos Naujos Knygos
Pasidalinti įrašu
  • 1,746
KOVO 11-OSIOS MINĖJIMAS AUKŠTELKĖS BIBLIOTEKOJE
KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOS SKAITYKLOS ERDVĖJE VYRAVO EBRU MENO MAGIJA

Nėra komentarų