Paskelbta  Vas 17, 2020

VASARIO 16-OSIOS PAMINĖJIMAS RAUDĖNUOSE

2020 m. vasario 14 dieną 12 val., paminėti vasario 16-osios, į Raudėnų seniūnijos salę rinkosi raudėniškiai, Raudėnų mokyklos daugiafunkcio centro mokiniai ir mokytojai, seniūnijos bei kultūros darbuotojai. Renginys „Kaip skamba mūsų laisvės istorija?“ prasidėjo Tautiškos giesmės giedojimu. Skambėjo dainos apie Lietuvą, kurias atliko Deimantė Aušbikavičiutė, eiles skaitė Roma Kybartienė.
Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės patarėja Ada Grakauskienė, Raudėnų seniūnas Antanas Venckus.
Istorikas, rašytojas Jonas Kiriliauskas išsamiai papasakojo apie prezidentų gyvenimą bei politinę jų veiklą, apie raudėniškius ir jų sąsają su prezidentais. Sužinojome įdomių faktų apie savivaldybių rinkimus vykusius 1919 metais Raudėnuose, ir kad 1920 metais gruodžio 2 dieną susikūrė šaulių būrys. Jį sudarė 12 vyrų, kurie organizuodavo gegužines, atvirus vaidinimus vaikams, spektaklius. Sužinojome, kad 1941 metais buvo ištremti 28 raudėniškiai, 3 sugebėjo pabėgti iš lagerio, 6 mirė. Ir dar daug kitokių dar nežinomų faktų.
Eksponuota spaudinių paroda „Lai gyvuoja Lietuva – laisva, nepriklausoma“, kurią parengė Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė Danutė Slavinskienė.

Danutė Slavinskienė,
Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 451
SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ ŽADŽIŪNŲ BIBLIOTEKOJE
SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ RAUDĖNŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų