Paskelbta  Bal 04, 2018

VARPUTĖNŲ BIBLIOTEKOJE VIKTORINA VAIKAMS „KITĄ KARTĄ, SENIAI SENIAI, PASAULYJE BUVO SEKAMA PASAKA“, SKIRTA TARPTAUTINEI VAIKŲ KNYGOS DIENAI PAMINĖTI

2018 m. balandžio 3 dieną Varputėnų bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena. Vaikams priminta Hanso Christiano Anderseno gimimo diena, kaip atskirties taškas, nuo kada ir minima ši diena. Kasmet šventę remia vis kitas IBBY nacionalinis skyrius. Koks nors garsus rašytojas parašo atvirą laišką pasaulio visuomenei, o dailininkas kuria plakatą. Kreipimasis ir plakatas siunčiami į kitas pasaulio šalis ir publikuojami.
Viktoriną pradėjome klausimu – kas yra pasakos? Atsakymų buvo įvairių: jos skaitomos darželyje, prieš miegelį, mokyklose kalbėjo per literatūros pamokas ir t. t. „Pasakos – tai vaistai. Jos turi gydomųjų galių, neversdamos mūsų daryti, būti, veikti – užtenka jų tik klausyti“ (Pasakų tyrėja Klarisa Estes).
Atsakėme į viktorinos klausimus, susipažinome su pasakų knygomis esančiomis bibliotekoje, iliustravome mėgstamiausią išsirinktą pasaką, klausėme  CD įrašytų Vytauto V. Landsbergio eiliuotų pasakų, kurias skaito aktorius Egidijus Dulkė, tuo pat metu žiūrėjome knygelę „Kiaušinių pasakos“.

Vida Bernotienė,
Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,075
KOLEKCIJOS ŠIAULIŲ RAJONE: „Po angelo sparnu“
KELMĖJE PRISTATYTA STASIO BUTKAUS KNYGA „VYRAI GEDIMINO KALNE“

1 Comment