Paskelbta  Bir 07, 2018

Valentina Zeitler. Tūžli pinigų galia

Tūžli pinigų galia / [Valentina Zeitler]. – [2018]. – 214, [1] p. UDK: 821.172-311.6.

„Tūžli pinigų galia“ – šeštasis Lietuvos Respublikos ambasadorės Šveicarijos Konfederacijoje Valentinos Zeitler istorinis romanas.
Knyga „Tūžli pinigų galia“ – autorės duoklė tolimajai ir kiek paslaptingai Šveicarijai. Dirbdama ir gyvendama šioje valstybėje, ambasadorė surado keletą netikėtų ir vis dar mažokai žinomų sąlyčio su Lietuva taškų, turėjusių įtakos mūsų gyvenimui. Įsigilinusi į sudėtingą ir turiningą Alpių šalies istoriją, autorė ieško atsakymo į gyvybiškai svarbius klausimus: kokie įvykiai nulėmė Šveicarijos ateitį, kodėl prieš penkis šimtus metų Šveicarija, turėjusi klestinčių miestų, vieną stipriausių armijų Europoje, netapo galinga centralizuota valstybe?
Autorei pavyko per knygos „Tūžli pinigų galia“ veikėjų likimus nupiešti sudėtingą šios šalies istorijos kelią, kurį nulėmė laisvės troškimas, jos puoselėjimas ir siekis pasirinkti savo dalią.
Dar šešioliktame amžiuje Šveicarija padėjo tvirtus, pasitikėjimu žmonėmis ir per tiesioginę demokratiją jų valios vykdymu grįstus pamatus, kurie suformavo dabartinę šalį. Šiandien ji – neatsiejama pasaulio demokratijos dalis, suteikusi daug teisių savo piliečiams, pasitikinti jų sprendimais ir sukūrusi visuotinės gerovės įvaizdį.
Knyga „Tūžli pinigų galia“ skirta tiems, kurie domisi Europos istorija, politinėmis valdovų, nesibodinčių jokių kovos dėl įtakos priemonių, intrigų, ir Lietuvos sąsajomis su Senojo žemyno šalimis.

Kategorijos Anotacijos
Pasidalinti įrašu
  • 931
Isabelle Broom. Tavo paslapčių žemėlapis
Renata Lazdin. Vienas vaikas – 7 intelektai

1 Comment