Paskelbta  Bir 05, 2017

VAIKŲ GYNIMO DIENA ŠIUPYLIŲ BIBLIOTEKOJE

Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia, 
nesvarstydami – kodėl ir kam.
Jeigu šita žemė kam priklauso,
tai pirmiausia, žinoma, vaikams.
Mes gi esam tie, kurie jų laukia,
laukdavo ir lauks visais laikais.
Tik su jais mes esame suaugę,
o vieni mes irgi kaip vaikai.

    /Justinas Marcinkevičius/

Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. 1949 metais Tarptautinėje moterų federacijos sesijoje buvo įteisinta Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena, o pirmą kartą ji paminėta 1950 metais. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.
Birželio 1-ąją dieną į Šiupylių bibliotekoje rengiamą popietę „Kaip smagu draugų būrely!“, skirtą akcijos „Atostogaukime su knyga“ atidarymui ir Tarptautinei vaikų gynimo dienai, lydimi savo artimiausiųjų, sugužėjo pulkas pačių mažiausių skaitytojų. Bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė pasveikino susirinkusius su švente, papasakojo vaikams apie šios šventės tradicijas, supažindino su gražia knygelių paroda „Vaikų pasaulis“, kurioje gulėjo mėlyna knygelė „Popieriniai lėktuvėliai“, iš kurios brėžinių kiekvienas galėjo išlankstyti po įdomų lėktuvėlį. Vaikai taip susidomėjo knygele, kad panoro išsilankstyti po keletą lėktuvėlių. Jiems sugalvojo vardus: „Velnias“, „Vampyras“, „Mėlynoji liepsna“. Pasibaigus užduočiai bibliotekoje, vaikai išėjo į lauką parungtyniauti, kieno lėktuvėlis nuskris toliausiai. Tačiau popieriniai lėktuvėliai tarsi tos lengvos ir trapios svajonės skrido į visas puses, tad laimėjo draugystė.
Tuo mūsų šventė nesibaigė. Prasidėjo judrieji žaidimai su kamuoliais „Žioplys“, „Šuo ir kiškis“, „Varpas“. Žaidė visi: ir dideli, ir maži.
Popietei pasibaigus, šventės dalyviai, buvo apdovanoti saldžiais prizais. Bibliotekininkė Salvinija palinkėjo visiems gerų atostogų ir neužmiršti takelio į biblioteką ir vasaros atostogų metu.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 2,086
MEŠKUIČIŲ BIBLIOTEKOJE SKAITYTOJAI SPALVINO MANDALAS
„MES – ŠIAULIŲ RAJONO VAIKUČIAI“ VOVERIŠKIŲ SENIŪNAITIJOJE

Nėra komentarų