Paskelbta  Kov 06, 2019

UŽGAVĖNĖS KURTUVĖNUOSE

Žiema, žiema, bėk iš kiemo,
Mes pavasarėlio laukiam,
Žemei šiltą lietų šaukiam…“

Kurtuvėnai nuo seno garsėja Užgavėnių eitynėmis. Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro kolektyvas šiai šventei ruošėsi iš anksto. Bibliotekoje buvo parengta kaukių, spaudinių ir nuotraukų paroda ,,Žiema, žiema, bėk iš kiemo“, kurią papildė kurtuvėniškio Algirdo Kontrimo fotografijų albumai apie Užgavėnes.
2019 m. vasario 24 d. vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė edukacinio užsiėmimo metu mokyklos pirmokus supažindino su personažais, iš kokių priemonių ir kokias kaukes pasigaminus galima pasipuošti per Užgavėnes. Pagaliau kaukės padarytos!
Užgavėnės. Kartu su Kurtuvėnų pirmokais, „Drugelių“, „Boružėlių“ grupių ugdytiniais šventėje dalyvavo Aukštelkės ir Bubių mokyklų priešmokyklinukai ir pirmokai. Visi, nepabūgę lietaus ir vėjo, gražiai ir spalvingai pasipuošę ir pasiruošę, triukšmingai varė žiemą. Triukšmą kėlė ir į būrį kvietė linksmoji Raganėlė (bibliotekininkė Aurelija Kniurienė). Prie mažųjų persirengėlių prisijungė visas būrys suaugusiųjų šėliotojų, kurie pasisvečiavę patraukė pas miestelio gyventojus.
Kokios Užgavėnės be Lašininio (laisvalaikio pedagogė Asta Arminienė) ir Kanapinio (muzikos vadovė Indrė Pažereckienė) kovos? Kaip ir turėjo būti – Lašininis nugalėtas. Laužo liepsnose kartu su nueinančios žiemos simboliu – Kuotre buvo sudeginti per žiemą pas vaikus apsigyvenę ,,ožiukai“. Linksmybės tęsėsi mokyklos salėje vaišinantis blynais ir arbata.
Džiaugiamės draugiškai išviję žiemą. Užgavėnės užskaitytos, visos bėdos išvarytos!

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 765
UŽGAVĖNĖS ŽADŽIŪNUOSE
NACIONALINIS EKONOMIKOS EGZAMINAS

Nėra komentarų