Paskelbta  Bal 06, 2018

TARPTAUTINĖ VAIKIŠKOS KNYGELĖS DIENA ŠIUPYLIŲ BIBLIOTEKOJE

Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų,
žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį.
/V. M. Tekerėjus/

2018 m. balandžio 4 d. Šiupylių bibliotekoje vyko valandėlė „Sužinok, atrask, mokykis ir tobulėk!”, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai.  Popietės pradžioje bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė vaikus pasveikino su švente, kuri minima balandžio 2-ąją, žymaus danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo dieną.
Bibliotekininkė Salvinija pasakojo mažiesiems klausytojams apie knygelės gimimą, apie knygelių saugojimą, minė mįsles, deklamavo eilėraščius, skaitė ištraukas iš gražiausių ir mėgstamiausių pasakų: „Raudonkepuraitė“, „Jonukas ir Grytutė“, „Snieguolė ir septyni nykštukai“, „Batuotas katinas“, „Pelenė“, „Sniego karalienė“, „Bjaurusis ančiukas“.  Iki šiol šie pasakojimai jaudina ir stebina mažuosius skaitytojus savo išmintimi.
Vaikai iš skirtingų knygelių tekstų kūrė įdomią pasaką su netikėta pradžia ir pabaiga.  Apžiūrėjo „plonų“ knygelių parodėlę „Mano mylimos knygutės“, noriai ir šiltai bendravo, diskutavo bei susipažino su naujausiomis knygomis vaikams, esančiomis Šiupylių bibliotekoje.
Knygos vaikų gyvenime turėtų užimti tiek pat vietos kaip ir žaidimai. Skaitymo nauda vaikams yra neišmatuojama, be to šie įgūdžiai išlieka visą gyvenimą.  Šiemet sutapo, kad Vaikų knygelės diena ir Velykų antra diena atkeliavo – balandžio 2-ąją. Todėl knygelės dienos valandėlę pratęsėme kiaušinių ridenimu bibliotekoje.
Bibliotekininkė padėkojo vaikams už aktyvų dalyvavimą, pasidžiaugė, kad vaikai ne tik patys skaito pasakas, bet ir seka jas savo jaunesniems broliukams ir sesutėms, pakvietė ateityje draugauti su knyga, leistis į stebuklingą jų pasaulį. Valandėlės pabaigoje vaikai vartė knygeles, tarpusavyje diskutavo ir skanavo gimtadienio tortą.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,311
PAJAMŲ IR TURTO DEKLARAVIMAS RAUDĖNŲ BIBLIOTEKOJE
SKELBIAME ATVIRUKŲ KŪRIMO KONKURSĄ “LIETUVA MANO ATVIRUKE”

1 Comment