Paskelbta  Lap 22, 2017

SVEIKOS MITYBOS ĮGŪDŽIAI ŠEIMOJE

2017 metų lapkričio 21 dieną Kairių bibliotekoje vyko paskaita ,,Sveikos mitybos įgūdžiai šeimoje“,  įgyvendinant projektą „Kairiai – sveikos gyvensenos centras”. Projektą finansuoja Šiaulių rajono savivaldybė.
Su sveikos mitybos įgūdžiais supažindino sveikos gyvensenos organizacijos „Nauja pradžia“ lektorė, mitybos specialistė Daiva Paulauskienė.
Maistas – mūsų gyvybės šaltinis. Tačiau  dažniausiai mes jam skiriame labai mažai dėmesio. Valgome bet ką, bet kada, paskubomis. Nesigiliname ar tai naudinga.
Pasaulinės sveikatos duomenimis mūsų sveikatą įtakoja keturi faktoriai: medicina – 10%, aplinka – 20%, genetika – 20% ir gyvenimo būdas – 50%. Visapusę mūsų sveikatą sudaro fizinė, emocinė, protinė, socialinė ir dvasinė sveikata, kurios tarpusavyje yra labai glaudžiai susiję. Sveikos mitybos pagrindą sudaro grūdinės kilmės produktai, kurie vadinami sudėtingaisiais angliavandeniais. Jie teikia mūsų organizmui energiją.  Didelę  dalį mūsų raciono turi sudaryti vaisiai ir daržovės, tai – vitaminų ir mineralų šaltinis. Daug mažiau reikia baltymų, kaip organizmo statybinės medžiagos. Ir labai nedidelio kiekio riebalų, atliekančių energijos saugyklos vaidmenį. Naudingiausia visų šių medžiagų gauti iš augalinio maisto. Taip pat svarbu ne tik ką valgome, bet ir kaip valgome, svarbi reguliari mityba, nepersivalgymas, neužkandžiavimai, maisto nevartojimas su dideliais kiekiais skysčio. Paskaitos metu sužinojome, kad sveikai maitintis galime visi, tik reikia  noro ir pastangų.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Siauliu raj savivaldybe

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,550
KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOJE MOKYMAI – „MOBILI INOVATYVIŲ TECHNOLOGIJŲ LABORATORIJA JAUNIMUI“
ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS RENGINIAI GRUZDŽIŲ AUGUSTINO GRICIAUS BIBLIOTEKOJE

1 Comment