Paskelbta  Spa 06, 2016

SUSITIKIMAS SU GYVŪNAIS ŠIUPYLIŲ BIBLIOTEKOJE

2016 metų spalio 4 dieną Šiupylių bibliotekoje vyko popietė „Įdomūs nutikimai su gyvūnais“, skirta Pasaulinei gyvūnų globos dienai. Šiais metais visas pasaulis aštuoniasdešimt penktą kartą švenčia Pasaulinę gyvūnų dieną. Gyvūnų diena minima nuo 1931 metų Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos. Šventei spalio 4 diena, Šv. Pranciškaus vardinės, pasirinktos neatsitiktinai – jis laikomas gyvūnų globėju.
Vyresnioji bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė sukvietė vaikučius su mylimiausiais gyvūnėliais į biblioteką. Renginio pradžioje bibliotekininkė papasakojo apie įvairovę gyvūnų ir paukščių, kuriuos žmonės dažniausiai augina namuose, pateikė informacijos, kaip reikia išsirinkti gyvūną, kaip prižiūrėti, juk gyvūnai, kaip žmonės – turi jausmus, todėl jiems reikia ir meilės, ir rūpesčio, o kartais net pagalbos. Bibliotekoje pristatyta  knygelių paroda apie gyvūnus, paukščius, žuvis.
Vieni renginio dalyviai atsivedė savo globotinius: katiną, šuniuką, kiti, kurie neturėjo galimybės atsinešti – nuotraukas su šuniukais, žiurkėnais, šinšilomis, papūgėlėmis. Į renginuką atvyko ir močiutė su savo augintine Pupa — toiterjerų veislės kalyte. Gabrielė Stankaitytė atsivedė savo toiterjerų veislės kalytę Čiką, jos sesutė Augustė – persų veislės katiną Pūkį, Jutas Lengvenis – rusų toiterjerų veislės kalytę Baskę, Justas Gedminas – mišrūną kiemsargiukę Dorą. Susirinkusieji mielai pasakojo apie savo augintinius, kaip jie atsirado jų namuose, kokias išdaigas yra iškrėtę, kaip juos prižiūri, rūpinasi. Visi vaikai norėjo gyvūnėlius paliesti, paglostyti. Vaikams buvo įdomu klausytis močiutės Lilijos pasakojimo apie savo Pupytės išdaigas: jos augintinė turi mylimą žaisliuką pingvinuką ir mėgsta ieškoti jo užmesto už lovos. Tiesiog pati atneša žaisliuką ir rodo, kad šeimininkė numestų už lovos. Kiek buvo smagaus juoko, girdint apie augintinių išdaigas ir  jų nuotykius!
Renginio pabaigoje bibliotekininkė Salvinija paskelbė trumpą viktoriną apie gyvūnus. Pralaimėjusių nebuvo. Vaikai daug žinojo apie gyvūnus ir kaip reikia su jais elgtis. Viktorinos metu sužinojo, kad žmonės skatinami susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą ir priežiūrą, gyvūnų teises, atkreipiamas dėmesys į netinkamą elgesį su jais. Gyvūnai į kiekvieno žmogaus gyvenimą atneša daug džiaugsmo. Žmogų ir augintinį sieja stiprus tarpusavio ryšys. Sugrįžusius iš darbo ar mokyklos mus pasitinka šuo, katė pralinksmina, kai mažiausiai to tikimės, o akvariume plaukiojančios žuvytės nuramina ir padeda atsipalaiduoti. Gyvūnai už tai nieko nereikalauja mainais – tik šiek tiek dėmesio ir rūpesčio. Už tai gyvūnai atsidėkoja savo švelnumu ir bičiulyste.
Visi dalyviai buvo apdovanoti valgomais prizais, o šuniukai – skanėstais.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių filialo vyresnioji bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,797
LAIVŲ MODELIŲ PARODA BUBIŲ BIBLIOTEKOJE
POPIETĖ GRUZDŽIŲ AUGUSTINO GRICIAUS BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų