Paskelbta  Lap 15, 2018

ŠIAURĖS ŠALIŲ HEROJAI GINKŪNŲ BIBLIOTEKOJE

2018 metų lapkričio 12–18 dienomis vyksta tradicinė  Šiaurės šalių literatūros savaitė. Tai ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas yra skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją  jaukioje žvakių šviesoje. Šių metų tema – „Šiaurės herojai”.
Lapkričio 13 dieną Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos 3b klasės mokiniai kartu su mokytoja Asta Patapkiniene dalyvavo tradicinėje ,,Šviesos ir žodžio“ valandoje Ginkūnų bibliotekoje. Jau eilę metų biblioteka prisijungia ir aktyviai dalyvauja šiame tarptautiniame Šiaurės šalių organizuotame projekte.
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rimvida Linauskienė supažindino dalyvius su šios savaitės tema, pristatė plakatą bei literatūrinius herojus. Netikėtai į biblioteką atvykusios Pepė Ilgakojinė ir Ronja, Astridos Lindgren knygų personažai, mielai buvo sutiktos vaikų ir pakviestos dalyvauti renginyje.
Pradinių klasių vaikams skaitymui balsu buvo parinkta ištrauka iš Švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų knygos ,,Superherojų vadovas“. Knygoje pasakojama apie Lisą, kuri vieną dieną, kai mėgina pasislėpti nuo ją persekiojančios berniukų gaujos, randa bibliotekoje keistą knygą. Pasirodo, jog toji knyga – tai superherojų vadovas. Su ja prasideda Lisos kelionė į tapimą superheroje – Raudonąja kauke.  Skaitymų metu vaikams buvo rodomos knygos iliustracijos televizoriaus ekrane, tai pagyvino Pepės Ilgakojinės skaitomą tekstą.
Po garsinio skaitymo visi renginio dalyviai buvo pakviesti fotografuotis prie Ginkūnų Sofijos  ir Vladimiro  Zubovų mokyklos dailės būrelio narių Adrijanos Žemaitytės, Ąžuolo Zavaliausko bei buvusios mokinės Beatričės Balčiūnaitės sukurto stendo su Pepės Ilgakojinės atvaizdu.
Daug metų organizuojami garsiniai Šiaurės šalių literatūros skaitymai džiugina ir vaikus ir suaugusiuosius.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,014
„SENJORŲ DIENOS INTERNETE 2018“ NAISIŲ BIBLIOTEKOJE
ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖS SKAITYMAI RAUDĖNŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų