Paskelbta  Bal 26, 2019

„SAUGŪS JŪS, KAI SAUGŪS MES…“ BRIDUOSE

Saugumas yra procesas, o ne rezultatas; už saugumą reikia mokėti, už saugumo nebuvimą susimokėti; pavojų reikia pažinti ir eiti pasitikti, o ne laukti jo ateinant; tas, kas nenumato ir nemato kliūčių ateityje, su jomis susiduria dabartyje – kalba liaudies išmintis.
Kalbėti apie saugumą šiandien madinga ir populiaru. Sąmoningai savo saugumu besirūpinanti visuomenė yra saugesnė ir sėkmingesnė, negu ta, kuri tai daro vien todėl, kad taip reikalauja įstatymai ir valdžia– ir net nesvarbu ar būtų kalbama apie visos šalies, ar apie atskiro žmogaus saugumą. Atsainus požiūris į asmeninį saugumą kartais išties rėžia akį. Visada atsiranda žmonių, kurie yra įsitikinę, jog „blogi dalykai nutinka su kitais“. Tačiau galbūt gilesnė problema yra požiūris į tai, kas yra atsakomybė bei neteisingas motyvacijos supratimas – ir net nesvarbu ar būtų kalbama apie visos šalies, ar apie atskiro žmogaus saugumą.
2019 m. balandžio 12 dieną Briduose vyko tradicinis, prevencinis, informacinis renginys „Saugūs jūs, kai saugūs mes…“ Renginys išplėstinis, buvo vykdomas keliose erdvėse: Bridų kultūros namuose, Bridų bibliotekoje, kultūros namų kieme. Šiaulių kaimiškosios seniūnijos seniūnas Jonas Obrikas ir seniūnijos žemės ūkio specialistė S. Dereškevičienė pristatė nuveiktus veiklas, kalbėjo apie numatytus darbus, konsultavo, atsakinėjo į gyventojų iškeltus klausimus. Šiaulių apskrities Šiaulių miesto ir rajono komisariato bendruomenės pareigūnų grupės pareigūnas D. Verkys  pasakojo apie pavojus internetinėje erdvėje, telefoninius sukčius, dalino informacinius lankstinukus, kalbėjo apie žmonių teises, pareigas ir atsakomybę. Didelio susidomėjimo sulaukė  policijos autobusiukas. Jame įrengtame ,,paslapčių kambaryje“ atlikdami įvairias užduotis, įveikdami kliūtis galėjo pasijusti detektyvais ir įsitikinti, kad būdami atidūs ir turėdami reikiamų  žinių gali jaustis saugesni patys ir apsaugoti kitus. Pareigūnas D. Verkys pristatė policijos pareigūnų naudojamas specialiąsias priemones ir uniformą.

Rasa Šiškuvienė,
Bridų bibliotekos bibliotekininkė

 

 

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 734
KVIEČIAME ŽIŪRĖTI FILMĄ KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOS VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIAUS FOTOMENO ERDVĖJE
„MARGI MARGUČIŲ RAŠTAI“  BRIDUOSE

Nėra komentarų