Paskelbta  Vas 14, 2017

SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ NAISIŲ BIBLIOTEKOJE

Šiuolaikinis jaunimas virtualioje erdvėje praleidžia vis daugiau laiko. Tačiau internetas suteikia ne vien tik teigiamų galimybių ir įdomių dalykų, bet galima susidurti ir su tam tikromis grėsmėmis.

2017 m. vasario 7–9 dienomis Naisių bibliotekoje vyko renginiai skirti Saugaus interneto savaitei, mokiniams ir suaugusiems.

Vasario 7 dieną  Naisių bibliotekoje vykusioje valandėlėje „Junkis pagarbiai ir atsakingai“ dalyvavo  vyresnių klasių mokiniai. Renginio metu moksleiviai diskutavo  kaip saugiai naudotis internetu, kaip išvengti interneto sukeliamų grėsmių. Susirinkusieji žiūrėjo filmuką   „Vaikų privatumas internete“, kuriame atskleidžiama  kaip gimsta patyčios, po to diskutavome, kokią informaciją ir kokias nuotraukas kelti į internetą. Mokiniai pildė anketą  „Mano profilis“, sprendė internetinį testą, kuriuo pasitikrintų  žinias apie atsargų elgesį internete.

Vasario 9 dieną Naisių mokykloje bibliotekininkė pradinių klasių mokiniams vedė valandėlę „Kad kompiuteris netaptų priešu“. Su vaikais kalbėta internetas – puiki vieta! Čia galime susitikti su draugais, dalytis mėgstama muzika, vaizdais, tik turime žinoti kaip saugiai elgtis internete. kokius duomenis reikėtų saugoti labiausiai. Žiūrėjome filmukus „Kad kompiuteris netaptų priešu“, „Pasičiupk bananą“. Surengtas žaidimas, kurio metu vaikai turėjo atsakyti į klausimus, o atsakymus kultūros darbuotoja Danutė Kazlauskienė pateikė skaidrėse. Paaiškėjo kad vaikai daug laiko praleidžia prie kompiuterio ir interneto,  mažiausiai laiko skiria aktyvai veikalai. Pabaigoje kiekviena klasė užrašė „Auksines taisykles, kuriomis vadovaudamiesi atsakingai naudosis internetu ir kompiuteriu.

Saugaus interneto savaitė leido mokiniams geriau pažinti ne tik bendravimo internetu galimybes, bet kartu susimąstyti apie atsakingą ir saugų buvimą internetinėje erdvėje.

Benita Dabregienė,
Naisių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,807
„PIEŠIU GRAŽIAUSIĄ ABĖCĖLĖS RAIDĘ“
VALANDĖLĖ ,,DRAUGIŠKAS INTERNETAS“ KURTUVĖNUOSE

Nėra komentarų