Paskelbta  Vas 12, 2016

SAUGESNIO INTERNETO DIENA

saugenis internetas 16Vasario 9 dieną daugelyje Europos šalių minima Saugesnio interneto diena. Ši diena skirta atkreipti jaunų žmonių dėmesį į saugų elgesį internete, apsaugoti vaikus nuo neteisėto ir žalingo interneto turinio, skatinti visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis bei mobiliaisiais įrenginiais.
Vasario 10 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos interneto skaitykloje rinkosi Pavenčių mokyklos bendrabutyje gyvenantys mokiniai, lydimi auklėtojos Rasos Poškienės. Mokiniai buvo supažindinti, kaip saugiai pateikti asmeninę informaciją internete, kokios iškyla grėsmės naudojantis internetu. Buvo mokoma, kaip apsaugoti savo kompiuterius nuo kenksmingų programų poveikio, kokią asmeninę žodinę ir vaizdinę informaciją galima skelbti internete ir kokios ne, į ką būtina atkreipti dėmesį. Moksleiviai improvizuodami suvaidino spektaklį – pasaką „Katinėlis ir gaidelis” — saugaus interneto tema. Po to jį aptarė, pasikartojo saugaus elgesio internete taisykles, dalyvavo viktorinoje. Dauguma nusprendė, kad jų laikytis naršant internete, bendraujant ar žaidžiant tikrai nėra sudėtinga, tik reikia jų nepamiršti.
Dalyviai įsitikino, kad reikia elgtis labai atsargiai tiek realiame gyvenime, tiek virtualioje erdvėje, kad šalia esantys išvengtų nuoskaudų ir patyčių.

Lina Bartkevičienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,771
LINKSMA SAUGAUS INTERNETO DIENA KURŠĖNŲ VYTAUTO VITKAUSKO BIBLIOTEKOS VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIUJE
UŽGAVĖNĖS MICAIČIUOSE

Nėra komentarų